RX580 için F/P işlemci önerisi

Hocam oyun konusunda 3300X sizin için biçilmiş kaftan olur. Anakart olarak S2H yeterli olur.

Arkadaşlar öncelikle hepinize cok tesekkurler.
Anakart olarak S2H almaya karar verdim ama işlemci olarak R3 3300X R5 1600 AF ve R5 2600 işlemcilerinden video çekmek için hangisi daha yeterli olur ve oyunlarda iyi performans verir.
Sanırım oyun performansı olarak 3300X daha önde gibi.

Son düzenleme:
Anakart olarak S2H almaya karar verdim ama işlemci olarak R3 3300X R5 1600 AF ve R5 2600 işlemcilerinden video çekmek için hangisi daha yeterli olur ve oyunlarda iyi performans verir.

Video kayıt ve üstün oyun performansı için R3 3300X yeterli olur, ama işin içinde render/yayın vs de olacaksa 1600 AF'yi tercih etmeniz sizin için daha mantıklı duruyor. Ancak bu işlemciyle de 1080p standartında RTX 2060/RX 5600 XT gibi kartlarla bazı durumlarda verim sıkıntısı yaşayabilme ihtimaliniz var. Bu tip durumlarda RX 580'den terfi yapacağınız vakit, maksimum GTX 1660 Super bandı seviyesine kadar çıkabileceğiniz gibi extreme derecede workstation bazında işlemlerle ilgilenmiyorsanız; R3 3300X alınabilitesi çok daha yüksek bir CPU.

Arkadaşlar merhaba RX 580'e uygun F/P işlemci ve islemciye uygun anakart önerebilir misiniz?

Çoğunlukla oynadığım oyunlar:
Rainbow, CS:GO, LoL ve Fortnite.
Rainbow ve Fortnite FPS düşmesi yasiyorum islemciden dolayı.

Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.
Ryzen5 2600 ve Gigabyte B450M S2H. Bende bu ikisini RX580 ile beraber kullanıyorum. Gayet iyi. Hemde fiyat performansa çok uygun.

1600 AF ve 2600 arasında isim hariç fark neredeyse yok diyebiliriz. Ama fiyat farkı var. 1600 AF daha mantıklı olacaktır 2600 almaktan.
Orası artık alacak arkadaşa kalmış. Benimki sadece deneyimlenmiş tavsiye.
Sanırım oyun performansı olarak 3300X daha önde gibi.
Bence bunun için yabancı YouTube kanllarının videolarına bak. Onlar bu konularda detaylı incelemeler yapıyorlar.

Geri
Yukarı