Relevant knowledge virüsü

MucoBEY

Hectopat
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Bu virüs kendi kendine bilgisayara yüklendi, bende kaldırdım ama antivirüs programını kapattı bir sürü video izledim hepsini yaptım düzeltemedim, Advanced SystemCare ile kayıt defterini, casus yazılımlarını falan her şeyi sildim bu sefer antivirüs düzeliyormuş gibi yaptı yine düzelmedi yardım edebilir misiniz?

Sebep olan virüs: Relevant knowledge

Windows 10 kullanıyorum.

Not: İzlediğim videolarda Regedit'te olan çoğu dosya bende yoktu nasıl bir virüsse her şeyi param parça etti işin kötü yanı benim hatamdan dolayı değil kendi kendine kafası estiği için yüklendi.

Sorunum sadece şu: Antivirüs programını nasıl aktif edebilirim? Windows 10 kendi antivirüs programını kullanıyorum.

ScreenShot_20200727094347.png

Hiçbir şey olmuyorsa temiz bir format atın.
Olmadı ise bu bir MBR (Master Boot record) virüsü. MBR nedir: Programlarınızın nerede olduğunu kayıt eden. Harddiskte kendisine belli bir alan bırakan MBR kısmı. Bu virüsler o kısma giderler. Oraya ulaşıp virüsü temizleyemezsiniz çünkü işletim sistemi orayı göstermezler. Çare olarak, harddiski biçimlendirin. İnternetten detaylı temizlemesini bulablirsiniz.

Bu virüs benim de bilgisayarıma yüklendi. Sildim ama indirilenler klasörümdeki bütün dosyalarımı sildi. Dosyalarımı nasıl geri alabilirim?

Sebep olan virüs: Relevant knowlegde.

Yeni konular

Geri
Yukarı