Renault Clio 1.2 Tce şanzıman yağı önerisi

NITRO

Kilopat
Makaleler
4
Aracım 2015 Renault Clio 1.2 Tce EDC, 71.000 KM sınırına dayandı önümüzdeki aralık ayında full bakıma sokacağım. Herşeyi aldım lakin şanzıman yağında çok arada kaldım. İzlediğim birçok videolarda ''Motul Multi DCTF Otomatik Şanzıman Yağı'' ile ''Castrol Syntrans 75W'' yağlar kullanılıyor. İkisinden de şikayet eden yok ikisi de çift kavrama EDC şanzımanlar için ideal olarak kullanılıyormuş. Bunlar arasında arada kaldığım tek nokta Castol üzerinde manuel ibaresinin bulunması ve Motul üzerinde özellikle çift kavrama ibaresinin bulunması. Castrol müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim yine bu yağı önerdiler, ustanın birisi otomatik şanzıman ile manuel dişlilerin yapısı arasında fark yok, sadece otomatikte senin yerine debriyaja basan bir sistem var demişti.

Renault'un kendi orjinal yağı ise çok fahiş bir fiyat sergiliyor. 7711428122 - VİTES KUTUSU YAĞI DC4 1 LT bu linkte görüldüğü üzere.

Fiyat olarak ucuzdan pahalıya gidecek olursak Motul - Castrol - Renault olarak sıralanıyor lakin Motul ile Castrol arasında litre başına sadece 80 - 100 TL fark ediyor.

Önceden değişen var ise bilgi verebilir mi? Kimseden cevap gelmez ise Motul'a daha yakınım muhtemelen onu koyacağım son bir kez daha sanayi ustalarına danışıp.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı