Renault Megane 2 RS

Abi Münal Duran abim yaptıysa alınır(!)
Air, 20 inç jantı ve silecekleri sökünce o araba modifyeli araba oluyor :cool:
Türkiye'de modifye yapan biri var ise o Sertaç Kemiksiz'dir. Adam Ünal Turan gibi air basıp modifiye demiyor. Baştan aşağı arabayı değiştiriyor. G20 3.20 aracını M340İ yaptı. Yemin ederim hayran kaldım. Ya da A4'ü RS4'e çevirmesi? Adam çamurluğa varana kadar genişletti :D
Ama bizim milletimiz anca Air basılan arabaya modifiyeli araba desin. Ülkenin modifiye anlayışı sadece air.

S200 sahipleri yüzünden piyasa bu halde zaten. İlk fiyat basmayı onlar başlattı.
Bence AE101 Corolla sahipleri ve B5,5 B6 Passat sahipleri yüzünden. Sıfır araçların fiyatını görüp fiyat ekliyorlardı.
Türkiye'de modifye yapan biri var ise o Sertaç Kemiksizdir. Adam Ünal Turan gibi air basıp modifiye demiyor. Baştan aşağı arabayı değiştiriyor. G20 3.20 aracını M340İ yaptı. Yemin ederim hayran kaldım. Ya da A4'ü RS4'e çevirmesi? Adam çamurluğa varana kadar genişletti :D
Ama bizim milletimiz anca Air basılan arabaya modifiyeli araba desin. Ülkenin modifiye anlayışı sadece air.
Hocam bence Maxflow'dan çıkan Subie ve Silvia'larda güzel. Güzel araçlar var dediğiniz gibi ama aracı yorup iyice batıran "sözde" modifiyeci sayısı daha fazla.

2008 bir arabaya 310 vermek mi? :D
rs vs. anlamam. Megane'a sırf 200 HP üstü diye 300 verilmez.

Hocam piyasanın aslı. Bana kalırsa performans isteyenler için iyi bir fiyat. Konfor, güvenlik kalite yok tabii. Sadece performans.

Türkiye'de modifye yapan biri var ise o Sertaç Kemiksiz'dir. Adam Ünal Turan gibi air basıp modifiye demiyor. Baştan aşağı arabayı değiştiriyor. G20 3.20 aracını M340İ yaptı. Yemin ederim hayran kaldım. Ya da A4'ü RS4'e çevirmesi? Adam çamurluğa varana kadar genişletti :D
Sertaç Kemiksiz dışında arabanın mekanik aksamını da modifiye eden insanlar da var hocam (1.7 Corsa tayfasını kastetmiyorum 😄) . Ama RS4 projesini en başından takip ettim ve cidden aşırı iyi bir şey çıktı ortaya.

Bu arabaya bu paralar nedir ya?

Hocam piyasanın aslı. Bana kalırsa performans isteyenler için iyi bir fiyat. Konfor, güvenlik kalite yok tabii. Sadece performans.

Mesela bu alınabilirdi temiz gibi duruyor açıklamasına bakmadım, fakat şimdi bakacağım.

Benim için değişen bir yok, 60'a aldığım Clio ile Megane arasında 30 lira fark vardı. Benim araç 165 oldu Megane da 190-195 oldu, fark yine aynı. Arabası pahalı olan çok daha arttırdı. Arabası olmayan adam da iyice dibe battı. Zengin adamların işine yaradı.

Hocam 2020 başında bu araçların en temizi 100k TL'ydi.

Konfor, kalite var aslında. Bu yaşta alabileceğiniz en güvenli, donanımlı, kaliteli hothatch.
Konuyu daha yeni gördüm. Zaten Plakadan tanıdım Mehmet Güngöroğlu'nun aracı olduğunu. En son Burak Ertem'in videosunda görmüştüm o aracı 73.000 KM civarındaydı. Bana soracak olursan O fiyatı gerçekten haketmiyor. Bundan birkaç ay önce Mavi bir tane vardı ilanda. 84.000 km'deydi galiba siyah jantlı. Hatta ilan açıklamasında bütün bakım maliyetlerini yazmıştı. 90.000₺ idi galiba fiyatı o zaman. Bu arada Megane 2 lerde olduğu gibi Megane 2 RS lerde de makyaj durumu var. Phase 1 (makyajsız) olanlardan 45-50 adet (belki de daha fazla) Phase 2 (makyajlı) olanlardan ise 8 adet var TR'de. Hatta TR'ye son gelen M2RS 2009 model ve 34.500 km'de. O da bayağı dolu. @Onatygt hocam o aracı bilirsin belki. Tekirdağ taraflarındaydı. Hatta ilana çıkmıştı.
Sertaç Kemiksiz dışında arabanın mekanik aksamını da modifiye eden insanlar da var hocam (1.7 Corsa tayfasını kastetmiyorum 😄) . Ama RS4 projesini en başından takip ettim ve cidden aşırı iyi bir şey çıktı ortaya.
Gerçekten de bayağı emek harcamıştı o araca Sertaç abi. Şu anda G20'sini G80'e çeviriyor. Parçaları şimdiden sipariş etmiş ancak frenler gümrükte takıldı bildiğim kadarıyla.
@karuB_official belki hafiflteilmiş Megane 2 RS görmek isterdiniz. Bu aşağıda linki bulunan araç Mehmet Güngöroğlu'nun Megane RS'i. Araç cidden bakımlımve güzel. Biraz Megane 2 RS'e etraflıca bakarsak zamanında Nurbugring'in en hızlı önden çeker aracıdır. İlanlarda zamanında çok ilgi çeken ve videoları bulunan araçlar bulunuyor. Bir gün sahip olmak isterim açıkçası. Çok güzeller, değil mi?

Mehmet Güngöroğlu'nun aracı:

Hafifletilmiş paket Megane 2 RS:
Acaba Mehmet Abi ne aldı yeni araç olarak. @Onatygt
Zamanında Instagram'da bir sayfa ifşalamıştı tüm S2K'ları. Hepsi bukalemun olmuş hocam. :D
Hatta bir tane Sarının arkasıyla fümenin önünü birleştirmişlerdi. Doğan Kabak'ın videosundaki 36.000 km'de yanlanmamış 2009 model S2000 aracın sahibi kaptan abimiz o aracı satıp daha sonra Ankara'dan 17.000 km civarında aynı renk 2007 model boyasız ve değişensiz stok S2K almıştı. Onu da 1 ay önce sattı. E93 M3 Cabrio aldı. Kendisinin bir tane de Civic VTi'ı var. Onu da pist için hazırlıyor bildiğim kadarıyla. Ülkede Stok S2000 kalmadı ya neredeyse. Çoğu basık,Tek çıkış Varex egzozlu. Çift egzoz delikli tamponda tek çıkışın boş durması çirkin duruyor. Takacaksanız da İnvidia Dual egzoz takın. Hatta arkayı tam doldurduğu için Okan Çekiç'in S2000'ini çok seviyorum. Arkadan bakınca eksik bulamıyorsun resmen. 68.000 km'de olması da cabası.
Bence AE101 Corolla sahipleri ve B5,5 B6 Passat sahipleri yüzünden. Sıfır araçların fiyatını görüp fiyat ekliyorlardı.

Hocam bence Maxflow'dan çıkan Subie ve Silvia'larda güzel. Güzel araçlar var dediğiniz gibi ama aracı yorup iyice batıran "sözde" modifiyeci sayısı daha fazla.
Bir yerde birden fazla Subaru ''Subie'' görüyorsan orası Maxflow'dur. Bayağı kaliteli iş yapıyorlar. BMW dedin mi de Garage AlpineStar bu işin Vakko'larından biridir. Orada Doğan Kabak'ın bir videosundaki 428i'den komple motor dahil M4'e çevirililen aracın sahibi 1 serisini komple 1M Coupe'ye çevirdi. Motor ve mekaniği yapılacak orada şu anda.

Acaba Mehmet Abi ne aldı yeni araç olarak. @Onatygt
Octavia 1.6TDI ve Safrane Bi-Turbo Hartge yetiyordur bence.
Ülkede Stok S2000 kalmadı ya neredeyse.
Malatya'da bir tane sedefli beyaz, vişne çürüğü tavan ve içi olan S2K Ap2 var bir tane. Tamamen stock bir araç. Yanlış değilsem 2009 model olması lazım. Fotoğrafım var o araçlar. İnternette fotoğrafı yok denecek kadar az.

Geri
Yukarı