Render alırken düşük işlemci kullanımı

AreYouOkey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu durum normal mi? BIOS, Adobe, Windows güncel. Önceden kullandığım işlemcilerde kullanım hep %100 olurdu. R5 1600'e yeni geçtim ve render alırken fark ettim durum bu. Render aldığım video 4K 600 kare/saniye. hız olarak eski işlemcimden vs daha hızlı render alıyor tamam. Ama %100'ünü kullansa daha hızlı render almaz mı? Şu anda ilk başlarda %60 ile başlıyor, sonrasında %30-40 arası takılıyor. Biliyorum RAM yetersiz onu yakın zamanda 16 yapacağım.
1578041994566.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de sorun tersi, After Effects projesini media encoder de render alırken işlemci kullanımı yüzde 40-50'lerde, yüzde yüz kullanmalıyım ki render daha hızlı olsun, ama encoder de proje değil video render alırken yüzde yüz kullanıyor, render neden böyle?

ice_screenshot_20200119-211642.jpeg

Son düzenleme:
Disk tarafında darboğaz yiyorsun fakat tam olarak nasıl bir olay kavrayamadım, herhalde tepki süresi ile alakalı.
Eki Görüntüle 488844
Hayır disk ile ilgili değil onu test ettim, 550 mb/s hızlı SSD'yi disk cache yaptım yine aynı.
biraz daha araştırdım da, galiba ae son birkaç yıldır multiprocessing i desteklemiyormuş, işlemci çekirdek kullanımlarına baktığımda da, sadece 1 ilemcinin renderde kullanıldığını gördüm, yani... şu devirde... diye başlayacağım da uzayıp gidecek konu... adobe ye çüş diyorum sadece...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı