Render için PC toplama tavsiyesi

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar daha önceden bunun için bir konu oluşturmuştum fakat o konuda ki sistemi toplayamıyoruz sebebi ise Vatanbilgisayar.com'dan almamız zorunlu olduğu için (şirket İtopya'ya izin vermiyor ve aynı parçaların bazıları Vatan'da yok). Arkadaşlar bu sistemde render için hangi ekran kartını kullanmamız gerekli? Benim aklımda şu an için RTX 2060 veya RTX 2060S var, bu iki kart render işlerinde performans olarak çok fark eder mi? Bir de topladığım sistemi eke koydum bana değiştirmem gereken parça ya da parçaları bana söylerseniz çok iyi olur. Bir de aklımda depolama kısmı takıldı, sizce 250 GB'lık bir SATA 3 SSD alıp yanına da bir adet 1 TB HDD mi satın alayım yoksa direkt 1 TB SATA 3 SSD mi? Anakartı ise ASUS Prime X570 PRO seçecektim ama stokta olmadığı için sepete fiyat olarak gözükmesi için bir alt modelini koydum(gittiğimiz mağazada Pro var Pro tercih edeceğiz). Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

renderpc.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA 3 yerine M.2 SSD tercih et. Render da çok daha faydalı. Ayrıca anakartı B550 olarak alıp işlemciyi arttırabilirsin. Render'da işlemci anakarta göre biraz daha önemli. B550'de gayet iyi bir anakart zaten.

Anakartı düşürüp işlemci R9 3900X veya R7 3800X alırsan ekran kartını 2060 hatta 1660 Super olarak tercih edebilirsin. 2060S'e para vermeye gerek yok render için.

Geri
Yukarı