Render için R7 4750G bir tercih olabilir mi?

Intel'in dahili grafik kartları çok kötü diye gördüm. 3D Max'te modelleme ekranında zorlanır diye düşünüyorum. Poligon sayısına dayanamayabilir.
Fakat 4750G'de oyun bile oynanıyor bayağı bayağı. Intel alacaksam, ekran kartı şart gibi, ona da para vermek enayilik gibi geliyor bana. Belki 5600X alıp, ikinci el GT 1030 düşünebilirim.

Intel'in dahili grafik kartları çok kötü diye gördüm. 3D Max'te modelleme ekranında zorlanır diye düşünüyorum. Poligon sayısına dayanamayabilir.
Fakat 4750G'de oyun bile oynanıyor bayağı bayağı. Intel alacaksam, ekran kartı şart gibi, ona da para vermek enayilik gibi geliyor bana. Belki 5600X alıp, ikinci el GT 1030 düşünebilirim.

Evet hocam haklısınız 5600X ve yanına bir kart olabilir APU derseniz 5 4650 ile R7 4750G arasında çok fark yok diye biliyorum ama bir araştırmanızı önerim boş yere para vermeyin hocam.

10700'ün görüntü almak için intel HD'yi kullanıyorsun zaten ekran kartı takmayacaksın. Görüntü render edeceksen ekran kartına da masraf yapman gerekiyor. Oyun oynayacaksan ve oynamayacaksan 4750G yine kötü bir tercih çünkü APU bir GPU'dan ne gibi bir performans bekliyorsun? 10700F 2200 TL, APU yok, yanına ikinci el ekran kartı takıp oyun ve render için kullanırsın. 2. seçenek ise i7 10700 alıp ekran kartsız kullanırsın ve 4750g ile aynı performansı alırsın.

Geri
Yukarı