Render ofisi için RTX 3090 Ti ve Ryzen 7950X sistem konfigürasyon önerileri

2X GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 1.35V PC RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Soğutucuyu önerdiğiniz Arctic ile revize ettim hocam. AM5 soketinin de teyitini aldım satıcılardan. GTX601 gereksiz pahalı sanıyorum ve uygun fiyata Phanteks p600s aldım. Önerdiğiniz kasanın muadili görünüyor. Anakart konusunda ise önerdiğiniz Asrock modelini satışta göremedim ve olumsuz deneyimler okuduğum için markaya güvenemiyorum açıkcası, onun yerine şu anakart sizce nasıl? 7650 lira fiyat itibariyle de daha makul geldi bana:

Soğutucuyu önerdiğiniz Arctic ile revize ettim hocam. AM5 soketinin de teyitini aldım satıcılardan. GTX601 gereksiz pahalı sanıyorum ve uygun fiyata Phanteks p600s aldım. Önerdiğiniz kasanın muadili görünüyor. Anakart konusunda ise önerdiğiniz Asrock modelini satışta göremedim ve olumsuz deneyimler okuduğum için markaya güvenemiyorum açıkcası, onun yerine şu anakart sizce nasıl? 7650 lira fiyat itibariyle de daha makul geldi bana:

Arctic Liquid Freezer'ın 360'lık değil de 280MM'lik modeli o kasa için daha uygun olur sanki. Çünkü kasanın üst kısmında 280MM'lik radyatör desteği mevcut. 360MM'lik soğutucuyu yalnızca ön tarafa takabiliyorsunuz. Diker çalışan sıvı soğutmaların ömrü kısa oluyor. Çünkü radyatörün içindeki hava kabarcıkları akışa engel oluyor. Kendi kullandığım sıvı soğutmanın başına da bu geldi. 280MM ve 360MM soğutucu arasında soğutma performansı olarak önemli bir fark olmayacaktır.

Arctic Liquid Freezer'ın 360'lık değil de 280MM'lik modeli o kasa için daha uygun olur sanki. Çünkü kasanın üst kısmında 280MM'lik radyatör desteği mevcut. 360MM'lik soğutucuyu yalnızca ön tarafa takabiliyorsunuz. Diker çalışan sıvı soğutmaların ömrü kısa oluyor. Çünkü radyatörün içindeki hava kabarcıkları akışa engel oluyor. Kendi kullandığım sıvı soğutmanın başına da bu geldi. 280MM ve 360MM soğutucu arasında soğutma performansı olarak önemli bir fark olmayacaktır.
Emin misiniz? Phanteks P600s modelinde üst kısım için radyatör desteği 360mm görünüyor. Ön kısım da 420mm'ye kadar destekliyor görünüyor.

Soğutucuyu önerdiğiniz Arctic ile revize ettim hocam. AM5 soketinin de teyitini aldım satıcılardan. GTX601 gereksiz pahalı sanıyorum ve uygun fiyata Phanteks P600S aldım. Önerdiğiniz kasanın muadili görünüyor. Anakart konusunda ise önerdiğiniz ASRock modelini satışta göremedim ve olumsuz deneyimler okuduğum için markaya güvenemiyorum açıkçası, onun yerine şu anakart sizce nasıl? 7650 lira fiyat itibarıyla de daha makul geldi bana:

Güzel anakart ama USB 3.2 gen 2x2 desteği yok onun yerine bu anakartı almanı öneririm ayrıca kasada USB 3.2 gen 2x2 desteği olması önemli ve benim attığım kasada bu destek mevcut o yüzden onu almanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı