Render Performansı Güzel İşlemci Tavsiyesi

Xyperc

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle ben önümüzdeki birkaç ay için de sistem toplamayı düşünüyorum. Öncelikle ihtiyacım 3D modelleme ve onun render süresinin kısalması, şu anki işlemciler arasında Ryzen Threadripper 1950x çekirdek sayısıyla ve gücüyle Xeonlar ile yarışıyor ve Xeonlara göre tek çekirdek performansı daha yüksek olduğu için bireysel kullanımda tek Xeon almaya karşı daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bilgisayar donanımları ve gelişen teknolojiler açısından yeni yeni bilgim olmaya başladığı için siz bilenlere danışmak istedim. 2018'de AMD'nin daha güçlü işlemciler çıkartacağını beklenmesi gerektiğini söyleyenler var. Bunun ile alakalı Threadripper ucuz bir işlemci değil bu fiyatı vermeden önce yakın aylarda daha iyi bir işlemci çıkacaksa beklemeyi tercih ederim. Threadripper'dan daha iyi render performansı verebilecek şu an var olan veya yakında çikabilecek işlemcilerle ilgili bir tavsiyeniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle teşekkürler ilginiz için ben de onu düşünüyorum ancak benim sorum daha çok bu sene yeni çıkacaklar veya başka alternatifi var mıdır onu merak etmiştim. Bir de Threadripper kullanan varsa bilgilendirebilirse çok sevinirim çünkü herkes çok övüyor testler mükemmel ancak çevremde hiç Amd işlemci kullanan yok yeni bir mimari olduğu için merak ediyorum birinci ağızdan uzun kullanımda bir problemi var mıdır?

Intel tarafında i9 serisi modelleri var, Render için Threadripper daha mantıklı ve çok daha ucuz. Ayrıca bu işlemciler ekstrem işlemcilerdir. Profesyonel işlerle uğraşmıyorsan R7 işlemcileri senin için yeterli olur, illa bu işlemcileri almana gerek yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı