Render Sistemi Tavsiyesi

Pairika

Centipat
Cinema 4D, blender gibi uygulamalarda rahatlıkla render alabileceğim ve aynı zamanda oyun bilgisayarı olarak da rahatlıkla kullanabileceğim bir kasa toplamak istiyorum.

Lenovo Legion Y740 düşünüyordum ancak i7 9750H, RTX 2060,512 GB SSD 1TB HDD bütçemi bir miktar aşıyor. Buna muadil olabilecek bir kasayı hangi ürünlerle ve nereden toplayabilirim?

Teşekkür ederim.

Sinerji veya Teknobiyotikten topalayabilirsiniz. Ryzen 5 3600 veya Ryzen 7 3700lü bir bilgisayar işinizi görür. Bu arada tam bütçe ne kadar? Ona göre bir sistem toplayalım.

Site bilgisi için teşekkürler.

İşlemci intel düşünmüştüm, amd önermenizin sebebi nedir? Çok da hakim değilim farklarına ve avantajlarına, biraz detaylandırabilirseniz memnun olurum.

Bütçe 9 belki 10bin.

Render için Ryzenlar daha iyi ve daha ucuzlar. Render süren %20-35 arası daha kısa olur.
Oyunlarda intel hala en iyi olduğu gerçek ama fark eskisi kadar kalmadı. %5-10 civarı bir fps farkı görürsünüz muhtemelen.
İntel "k" ibaresi olan işlemcilerle soğutucu yollamıyor. Yani işlemci soğutucu alman gerekir. AMD'nin yolladığı soğutucular iş yapan soğutucular. Sıvı soğutma yapmıycaksan değiştirmene gerek yok. Bunlar fiyat farkı daha da açılıyor.
Nedenlerim bunlardı.

Render için GPU render yapacaksanız bence işlemciden çok ekran kartına para yatırın.
Bence AMD almalısınız çünkü 3. Nesilde İntel'i kasıp kavuruyor.
Yinede siz iyice araştırın ve başkalarına göre değil, içinizde hiç endişe kalmadan sistem toplamaya çalışın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı