Render ve iş için maksimum 10.000 TL sistem toplama

Bütçe
10.000 TL

technope

Hectopat
Selam dostlar.

Forumda araştırdım ama iş/render amaçlı kafama göre bir kasa bulamadım malum fiyatlar sürekli değiştiği için.

Bu zamana kadar hep laptop kullanmıştım. İlk defa masaüstü bilgisayar sahibi olacağım. Şu anki i7 4.nesil 16 GB RAM ve GTX960M 2 GB laptopum yük altında biraz fan sesi rahatsız ettiği için daha iyi bir PC alayım diye düşündüm ve masaüstü olursa daha iyi özelliklerde almış olacağım. Kasa olunca en azından biraz daha sessiz çalışacaktır sanırım, sıvı soğutmalı olursa daha mı iyi olur sizce?

Ortalama 7-8 bin TL, maksimum 10 bin TL civarı kasa bakıyorum yazılım ve render için. Render işini hobi olarak yapıyorum, ana işim yazılım. Aynı anda bazen 5-6 program ve 10-15 Chrome sekmesi açık olarak sorunsuz kullanmak istiyorum.

Normalde Intel 7.nesil son serilerine bakıyordum ama Ryzen epey tavsiye edildiğini gördüğüm için ona karar verdim F/P olarak.

Oyun yılda en fazla 4-5 saat oynuyorum, o da FPS oyunları olmuyor. Standart 60Hz bir monitörüm var.

Toplama masaüstü tavsiyelerinize açığım, teşekkürler.

(Şu konudaki kasa bana çok iyi geldi ama bütçemi aşıyor. Kaliteli parçalarla beni uzun yıllar götürecek sorunsuz bir PC bakıyorum. @RPM ve @PanzerTR hocalarımın naçizane tavsiyelerini de beklerim).

Kodlama ve render falan da yapacakmışsınız. O yüzden şöyle bir ekran kartı alıp işlemciyi yükseltmek mantıklı olurmuş:

@tirabzonun_kaymagi

Son düzenleme:

Fiyat: Yaklaşık 10335 TL. @tirabzonun_kaymagi

Hocam arkadaşın yaptığı işlemler render ve kodlama, ekran kartından kısıp depolama birimi, işlemci ve bellek yükseltmek mantıklı olmaz mı sizce de?

Hocam arkadaşın yaptığı işlemler render ve kodlama, ekran kartından kısıp depolama birimi, işlemci ve bellek yükseltmek mantıklı olmaz mı sizce de?
Düzelttim, oldu mu :)?
@Denji Diyorum ama dinlemiyorsun ki beni. O anakart yerine B450 Aorus Elite, o bellek yerine HyperX Fury 2x8 GB 3200 MHz tercih edin. Ayrıca parayı işlemciye basıp 2060 Super gibi bir ekran kartı tercih etmek daha mantıklı.
Hocam unutuyorum ne yapayım :D. Biraz anlayış lütfen yeni yeni öğreniyorum :D.

@Denji Diyorum ama dinlemiyorsun ki beni. O anakart yerine B450 Aorus Elite, o bellek yerine HyperX Fury 2x8 GB 3200 MHz tercih edin. Ayrıca parayı işlemciye basıp 2060 Super gibi bir ekran kartı tercih etmek daha mantıklı.
Hocam oldu mu? Düzenledim :).

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı