Renkleri doğru gösteren tasarım için monitör önerisi

kinder

Picopat
Merhaba. Bana uygun fiyatlı monitor önerir misin?

Tasarımcıyım renkleri doğru göstermesi gerekiyor.

CS2 oynuyorum ekran yenileme hızı önemli.

Bu butcede dogru renk sunabilen monitor bulman epey zor.

Sana soyle bir oneri verebilirim. 2. el AOC 24G2U v1 veya MSI G241 al, daha sonrasinda da kalibrasyon cihazi hizmeti veren birisine yaz, ucret karsiliginda monitorune kalibrasyon yapsin, boylelikle hem 2. elden kaliteli bir monitor almis olursun, hem de monitorun kalibre edilmis olur, bu da senin isteklerine uygun hale gelmis bir monitorun ortaya cikmasini saglar.

Bu butcede dogru renk sunabilen monitor bulman epey zor.

Sana soyle bir oneri verebilirim. 2. el AOC 24G2U v1 veya MSI G241 al, daha sonrasinda da kalibrasyon cihazi hizmeti veren birisine yaz, ucret karsiliginda monitorune kalibrasyon yapsin, boylelikle hem 2. elden kaliteli bir monitor almis olursun, hem de monitorun kalibre edilmis olur, bu da senin isteklerine uygun hale gelmis bir monitorun ortaya cikmasini saglar.
kalibrasyon cihazı hizmeti nedir ne işe yarıyor?

Kalibrasyon cihazı hizmeti nedir ne işe yarıyor?
Kalibrasyon cihazi, monitorun renk ayarlarini dogrulastirmaya yarayan alettir. Bu aleti satin alan bazi kisiler insanlara ucret karsiliginda kalibrasyon hizmeti veriyor.

Laptop renkleri dogru gostermiyor ama bunu bile bile aldim ancak bu alet cozer mi bunu?

Alın diye atmamıştım. Günlük hayatınız monitör veya TV gibi görüntüleme aygıtlarıyla geçmiyorsa bu harcamayı yapmak lükse kaçar. Panelin renk performansı kötüyse yapılan kalibrasyon bunu geliştirmez. Sadece bir miktar iyileştirir.

Geri
Yukarı