Çözüldü Renkli olması gereken input olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

murtyccc

Femtopat
Daha fazla  
İf (ınput. Getkeydown(keycode. Space))
Bu kodu yazıyorum ve renkli olması gereken input olmuyor. Oyuna kodu attığımda ise hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eki Görüntüle 1479820
İnput normalde renkli olması gerek getaxis yapıncada olmuyor normalde getax yazınca oto çıkıyor ya o çıkmıyor falan
Hocam naptınız 😄

C#:
using UnityEngine;
using System.Collections;
using System.Collections.Generic;

public class Script : MonoBehaviour
{
    void Start() {

}

void Update()
    {
        if (Input.GetKeyDown(KeyCode.Space))
        {
            print("Space basildi");
        }
    }
}

Bu dosyayı silin ve ismi Script olan yeni bir dosya oluşturun. sonra içine bunları yapıştırın. Aynen bu şekilde olsun. Sonra başlatıp Space'e basın. Konsol'a yazı yazıyorsa çalışıyor demek.
C#:
void Update () {
    if (Input.GetKeyDown(KeyCode.Space)) {
        // Space'e basıldı
    }
}
Bu şekilde olduğundan emin misiniz? Nerenin renkli olmasını kastediyorsunuz?

1660057911697.png

Hayır 2 tane void Update() iç içe olmayacak. Sadece bunu yazın void Update () içine;
C#:
    // Space basıldı
}

Aldığınız hatayı da atabilir misiniz?
1660058188512.png

İnput normalde renkli olması gerek getaxis yapıncada olmuyor normalde getax yazınca oto çıkıyor ya o çıkmıyor falan

Hayır 2 tane void Update() iç içe olmayacak. Sadece bunu yazın void Update () içine;
C#:
    // Space basıldı
}

Aldığınız hatayı da atabilir misiniz?
buyrun bu discordum haberleşebiliriz 𝕯𝖊𝖝𝖆𝖗𝖙#7961

Eki Görüntüle 1479820
Hocam naptınız 😄

C#:
using UnityEngine;
using System.Collections;
using System.Collections.Generic;

public class Script : MonoBehaviour
{
    void Start() {

}

void Update()
    {
        if (Input.GetKeyDown(KeyCode.Space))
        {
            print("Space basildi");
        }
    }
}

Bu dosyayı silin ve ismi Script olan yeni bir dosya oluşturun. sonra içine bunları yapıştırın. Aynen bu şekilde olsun. Sonra başlatıp Space'e basın. Konsol'a yazı yazıyorsa çalışıyor demek.

Çözüm

Eki Görüntüle 1479820

buyrun bu discordum haberleşebiliriz 𝕯𝖊𝖝𝖆𝖗𝖙#7961

Bir tavsiye vermek istiyorum. Kelimelerimi seçmek için çok vakit harcamak istemiyorum, bu yüzden kaba veya kibirli gözükebilirim lütfen kusura bakma ama sana faydasının olacağını düşünüyorum.

Resimlerdeki şeyleri deniyorsan, c# hatta kodlama bilgin, ciddi anlamda eksik. Şuanda yanlış bir şey yaptığını söylemiyorum, tabi ki pratik yaparak daha iyi olacaksın. Ama kullandığın fonksiyonların ne olduğunu daha önemlisi fonksiyon kavramının ne olduğunu bilmelisin.

Bunu(ingilizcen hiç yoksa da bunu) okuman senin için faydalı olacaktır

Yeni konular

Geri
Yukarı