Repack oyunlarda debugger benzeri yazılımlar mı kullanılıyor?

Sultan Süleyman

Centipat
Öncelikle merhaba aklıma takılan birkaç konu var belki bilen çıkar diye sormak istedim.

Repack yani sıkıştırılmış oyunlarda belli özellikler kısıtlanıyor burada genelde debugger vb. yazılımlar mı kullanılıyor oyun analiz mi ediliyor ve Memory yani oyunun belleğine etki etme tam olarak nedir?

Repack oyunlarda herhangi bir şey kısıtlanmaz o eskidendi. FitGirl Debug kullanıyor mesela doğru, dosyaları doğru bir şekilde kapadım mı diye kontrol ediyor. Bundan ibaret.

İzniniz varsa birkaç şey soracağım efenim / peki sıkıştırma olarak ne kullanılıyor WinRAR-7ZIP vs. Ultra repackler var orijinal oyunun üzerinemi sıkıştırılıyor yoksa crack sürümleremi.

İzniniz varsa birkaç şey soracağım efenim / peki sıkıştırma olarak ne kullanılıyor WinRAR-7ZIP vs. Ultra repackler var orijinal oyunun üzerinemi sıkıştırılıyor yoksa crack sürümleremi.
Dostum repack dediğin crack sürüm üstüne yapılır zaten. Repack dediğinde zaten korsan oynuyorsun.

Sıkıştırma için üstte attığım linke bak.

Oyunun release versiyonu üzerine repack yapıyorlar. Crack işleri daha sonra.

Sıkıştırma türleri değişiyor eskiden yanlış hatırlamıyorsam uArc kullanılıyorlardı şu an daha güncel şeyler kullanıyorlar fakat isimlerini bilmiyorum. Genellikle tek bir program değil katman katman sıkıştırıyorlar, bu programlar UI olmayan programlar, komut satırla çalışanlar yani.

Geri
Yukarı