Repack yapanlar gibi dosya sıkıştırma nasıl yapılır?

Swaglikeohio

Hectopat
Arkadaşlar Repacker'ların olayını biliyorsunuzdur. Atıyorum 80GB'lık bir oyun klasörünü adamlar 15-20 GB falan yapıyorlar. Ben de bu adamlar gibi nasıl dosya sıkıştırabilirim?

Kendi denemelerim ile 1.5GB olan CS1.6 klasörünü 450 MB'a kadar düşürdüm ancak nasıl dosyaları daha fazla sıkıştırabilirim?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Repacker'ların olayını biliyorsunuzdur. Atıyorum 80GB'lık bir oyun klasörünü adamlar 15-20 GB falan yapıyorlar. Ben de bu adamlar gibi nasıl dosya sıkıştırabilirim?

Kendi denemelerim ile 1.5GB olan CS1.6 klasörünü 450 MB'a kadar düşürdüm ancak nasıl dosyaları daha fazla sıkıştırabilirim?

Teşekkür ederim.
Repack korsan oyunlardan genelde gereksiz diğer dil dosyaları vs. siliniyor. O şekilde boyutu daha da düşürüp, sıkıştırabiliyorlar. Eskiden korsan oyun oynadığım dönemlerde oyunun sinematik sahnelerinin silindiğini veya sinematik sahnelerde seslendirmelerin silinmiş olan Repack'lara denk geldiğimi hatırlıyorum.

Oyun dosyaları BIN gibi kaynak dosyalarına ayrılarak özel kurulum paketleri halinde sıkıştırılıyor, decode etmesi de bu yüzden uzun sürer.
Repack korsan oyunlardan genelde gereksiz diğer dil dosyaları vs. siliniyor. O şekilde boyutu daha da düşürüp, sıkıştırabiliyorlar.
Senin bahsettiğin ripped oyun oluyor, sıkıştırılması ile alakasız. 80 GB'ı 15'e sıkıştırabilmek bunun sonucu değil.

Repack korsan oyunlardan genelde gereksiz diğer dil dosyaları vs. siliniyor. O şekilde boyutu daha da düşürüp, sıkıştırabiliyorlar. Eskiden korsan oyun oynadığım dönemlerde oyunun sinematik sahnelerinin silindiğini veya sinematik sahnelerde seslendirmelerin silinmiş olan Repack'lara denk geldiğimi hatırlıyorum.
Buna örnek olarak 2015 yılında korsan v34 cs:source oynamak istediğimde içinde sadece dust 2'nin olması girer mi? 100MB yapmışlar oyunu.
Oyun dosyaları BIN gibi kaynak dosyalarına ayrılarak özel kurulum paketleri halinde sıkıştırılıyor, decode etmesi de bu yüzden uzun sürer.

Senin bahsettiğin ripped oyun oluyor, sıkıştırılması ile alakasız. 80 GB'ı 15'e sıkıştırabilmek bunun sonucu değil.
Zaten benim yaptığım repackte de setup-1.bin dosyası var inno setup ile bir setup hazırlayıp kurulum yapmam lazım.

1.5 GB'lık cs 1.6 klasörünü repack ile 460 MB yapmışım. Sizce nasıl? Kabul edilebilir mi?

Bence gayet güzel.
Şimdi temiz bir cs 1.6 kurulumu yapıp içindeki haritaları silip sadece oynadığım haritaları alıp o şekilde repack yapacağım bakalım nasıl olacak...

Not : CS 1.6 temiz kurulum yaklaşık 600 MB alıyor. Ben içindeki half life dosyaları, popüler olmayan haritalar vb. şeyleri kaldırıp 500 MB'a kadar düşürdüm. Repack atarak da şu anda 200 MB'a kadar düştü oyun. Bu da demektir ki yaklaşık %60 bir sıkıştırma oranı var. Bence gayet güzel. Yedek alırken falan yardımcı olur bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı