Repeater tavsiyesi

cenkkk

Megapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 2 Quad Q6600 | AMD RX 6800 XT | 2 GB RAM| 250 GB Hitachi HDD|
Arkadaşkar Keenetic Extra DSL modem ile 100 Mbit VDSL internet kullanıyorum, 2.4 GHz bağlantı ile modeme yakın noktada 50 Mbit civarı hız alırken diğer odalarda internet çok zayıf olduğundan ve bazen çekmediğinden TP-Link TL-WA854re aldım ancak hız 15 Mbit üzerine çıkmıyor. Ev 155-160 metrekare, diğer odalardan da en azından 30 Mbit civarı hız alabileceğim bir repeater tavsiye eder misiniz?

Bende de sizin modelden vardı, inanılmaz kötü bir cihaz. Ev 150m2 modem salonda, yatak odası diğer uçta. Yatak odasından wifiyi görmüyor bile.

Yaklaşık 4 senedir Tp link RE550 kullanıyorum. 500mbit internet var yine 500mbit hız alıyorum. Öyle ısınma şişme muhabbetleri olmuyor 1 sene olmustur prizden çıkarmayalı ya da reset atmayalı.

Biraz pahalı olabilir ben alırken 4 sene öncesine göre de pahalıydı ama evvadiyelik kim bilir kaç sene daha götürür.

Kurulum olarak modemden kablo çektim. Kablodan sinyal alıp wifi olarak veriyor. En verimli seçenek bu.

Wifiden wifiye stabilazyon çok sağlıklı olmuyor ama kötü de değil 2 sene wifi den wifiye kullandım son 2 senedir kablodan wifi.

Arkadaşkar Keenetic Extra DSL modem ile 100 Mbit VDSL internet kullanıyorum, 2.4 GHz bağlantı ile modeme yakın noktada 50 Mbit civarı hız alırken diğer odalarda internet çok zayıf olduğundan ve bazen çekmediğinden TP-Link TL-WA854re aldım ancak hız 15 Mbit üzerine çıkmıyor. Ev 155-160 metrekare, diğer odalardan da en azından 30 Mbit civarı hız alabileceğim bir repeater tavsiye eder misiniz?
Başka bir Keenetic cihazla Mesh sistem yapabilirsiniz, daha performanslı olur.

Başka bir Keenetic cihazla Mesh sistem yapabilirsiniz, daha performanslı olur.

Keenetic Buddy 4 nasıldır, repeater ile modem arasında 1 oda ve 4 metre civarı boşluk var bu şekilde işe yarar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı