5 GHz repeater tavsiyesi

Hocam mesafe olarak 5GHz çok kısa kalıyor dublex evde kablo ile mi yukarıya çekeceksiniz yada tam tersi? Ve iki oda arası büyük ihtimal 5GHz devre dışı kalıp 2.4'e dönecektir.

Kablo ile salonda kullanıyorum internetimin tamamını 2 metre mesafeye kadar verebiliyor. Sonra kademe kademe 100Mbps olarak düşe düşe devam ediyor. Arada 3 duvar odalı şekilde 10-12 metre interneti sıkıntısız kullanabiliyorum.

Hocam mesafe olarak 5GHz çok kısa kalıyor dublex evde kablo ile mi yukarıya çekeceksiniz yada tam tersi? Ve iki oda arası büyük ihtimal 5GHz devre dışı kalıp 2.4'e dönecektir.
Hocam modem alt katta. Repater'ı da üst kata bilgisayara yaklaşık 6 metre mesafeye tamamen kablosuz şekilde takacağım. Yani repeater sadece prize bağlı olacak.

Duvarlardan dolayı çok kayıp olur hocam. Amazondan alıp deneyebilirsiniz mesafe yeter ise kullanın yoksa iade alıyor 30 gün içinde. Mesafe tam ne kadar açıkçası ve duvar kalınlığı, kaç duvar araya girecek gibi etkenler verimi etkileyecek.

Ben bu modeli kullanıyorum ve gerçekten performansı çok iyi. Aldıktan sonra yazılımını güncellemeni tavsiye ederim. Ancak ben baya uyguna almışım...şu anda fiyatlar uçuyor maalesef!

Screenshot_4.png
Screenshot_5.png

Yeni konular

Geri
Yukarı