Reset tuşuna basıp da yeniden başlatmak zararlı mı?

Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba! Birkaç arkadaş bana bilgisayar Windows açıkken Reset tuşuna basarak değil, yeniden başlat butonuna basarak yeniden başlatmam gerektiğini söylüyor. Ben Reset tuşundan başlatmanın zararlı olduğu görüşünde değilim, ama yine de sormakta fayda var. Sizce Reset butonundan başlatmak zararlı mı, değil mi? Şimdiden teşekkürler.

Elektriklerin kesilmesi ile ayni sey degil .

Etik bir olay degil, hic bir zaman yapmani tavsiye etmem, ama soyle diyeyim ... Sen guc dugmesine basili tutup kapatinca pc kendini kapatmaya hazirlar ve kapatir, elektrik kesilince psuya giden elektrik birden kesilir.

Yinede dedigim gibi Baslattan kapat demek cok daha sagliklidir.

NOT : Amcam sehirler arasi teknik eleman, merak ettigimden ayni soruyu sordum ve bu cevabi aldim...
Eger ki pc donar mouse kipirdamaz kendine gelmezse guc tusundan kapatabilirsin.

Menü kısmından yeniden başlatırsan bilgisayar gerekli bilgileri kaydettikten sonra kendini yeniden başlatır ama sen kendin reset düğmesinden basarsan bilgisayar hiç bir şey kaydedemeden kapanir.

Benim bildiğim Resete basarak kapatmak, Harddisk'e ciddi zararlar veriyor. B Sector dediğimiz (harddiskte çizik, bozuk alan, kurtarılamayan bölüm) böyle oluşuyor. Reset bu yüzden sağlıklı bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı