Resident Evil 2 hikayesi önemli mi?

Harleen

Kilopat
Daha fazla  
Selam. Şu an gözüme takıldı RE2. Güzel indirime girmiş ve grafikleri de hoşuma gitti açıkçası ancak benim RE serisi hakkında gram bilgim yok. En son 7. oyunu birkaç YouTuber'dan izleme fırsatı olmuştu, onun haricinde seri ile alakam yok. Bu oyunlarda hikaye çok önemli mi?

Selam. Şu an gözüme takıldı re2. güzel indirime girmiş ve grafikleri de hoşuma gitti açıkçası ancak benim re serisi hakkında gram bilgim yok. En son 7. oyunu birkaç YouTuber'dan izleme fırsatı olmuştu, onun haricinde seri ile alakam yok. Bu oyunlarda hikaye çok önemli mi?

Yani hikaye oyundaki süsleme gibi bir şey asıl ana amacı hayatta kalma ve gerilimi yaşatmak ki RE2 özellikle ilk 1.5 saat sonra bayağı gerici hale geliyor ve zorlaşıyor.

Son çıkan Resident Evil oyunları ile 7. ve 8. oyun 1 2 3 4 5 6. oyunla pek alakası yok. 2. oyunu oynamanızı öneririm 1. oyunu oynamasanız bile. 2 3 4 oyunlarının hikayesi bağlantılı ve çok güzel.

Hocam zaten RE2 hikayenin en önemli kısımlarından birini anlatıyor. 1. oyunun biraz sonrasında geçiyor yani 1. oyunu oynamasanız bile sorun yaşamazsanız zaten oyun içinde 1. oyuna sadece biraz referans var. 1. oyunun hikayesini 10 dakikalık bir videodan izleseniz yeter illa 1. oyunun hikayesini merak ediyorsanız ama oynamadan veya izlemeden girdim yine de anladım. (2. oyunun hikayesi evren için önemli diye biliyorum.)

Selam. Şu an gözüme takıldı re2. güzel indirime girmiş ve grafikleri de hoşuma gitti açıkçası ancak benim re serisi hakkında gram bilgim yok. En son 7. oyunu birkaç YouTuber'dan izleme fırsatı olmuştu, onun haricinde seri ile alakam yok. Bu oyunlarda hikaye çok önemli mi?

Hocam bu oyunlar bence tam çerezlik oyunlar. Giriyosun hafif hikaye hafifinden hayatta kalma ve bunları yaparken azıcıkta gerilim ekleyerek çıtırında bir deneyim sunuyorlar. Şu anki ekonomiye göre fiyatı iyi fakat 200 TL eder mi işte orasını bilmiyorum. Eğer para ile ilgili sorununuz yoksa alınır ve size yaklaşık iki hikayesiyle birlikte 15 saatlik güzel bir deneyim sunar.

Tamam arkadaşlar sağ olun. Yorumlarınızı değerlendireceğim, biraz da YT'den videolarına bakarım ona göre karar veririm.

Geri
Yukarı