Resident Evil 2 Remake çok mu korkunç?

Tavsiye eder iseniz alacağım oyunu.
Hocam bence kaliteli bir oyun gibi duruyordu. Ama dediğim gibi direkt kapattım. 9. dakika da kapatmışım :D Korku oyunu seviyorsanız denemelisiniz bence.

1683410752269.png

Oyun korkudan çok gerilim oyunu fakat oyun size çok mermi vermediği için düşmanları öldürmek yerine kaçmanız gerek. Eğer her düşmanı öldürürseniz gerçekten öldürmek zorunda olduğunuz düşmanlara merminiz yetmeyeceği için oyun kilitlenebilir. Ayrıca oyunun bir noktasında Mr. X diye bir düşman geliyor ve o düşman oyunun haritasında aynı sizin gibi canlı canlı dolaşıp oyun boyu sizi kovalıyor ve öldürmeye çalışıyor. Üst kattan onun ayak sesini duyunca oyunu bırakasınız gelebilir.

Oyun korkudan çok gerilim oyunu fakat oyun size çok mermi vermediği için düşmanları öldürmek yerine kaçmanız gerek. Eğer her düşmanı öldürürseniz gerçekten öldürmek zorunda olduğunuz düşmanlara merminiz yetmeyeceği için oyun kilitlenebilir. Ayrıca oyunun bir noktasında Mr. X diye bir düşman geliyor ve o düşman oyunun haritasında aynı sizin gibi canlı canlı dolaşıp oyun boyu sizi kovalıyor ve öldürmeye çalışıyor. Üst kattan onun ayak sesini duyunca oyunu bırakasınız gelebilir.
Veya ESC basıp yarım saat kendini bu sadece bir yazılım diye ikna etmek.

Aniden bir şey oluyor, elim ayağım titriyordu. Bu oyunu 3 kere farklı YouTuber'lerden tamamen ayrı ayrı izleyerek bitirdim. En sonunda cesaretimi toplayıp kendim deneyimledim yine bazı yerlerde altıma ediyordum o kadar yani.

Gerçekten tek korktuğum yer: Oyunun başında polisin birden zombiye dönüşmesiydi ve 4.sezondaki flashbackli bir sahneydi at ile geliyorduk. Spoiler olmasın.

Hocam bence yanlış bir şey yaş meselesi. 11 yaşımda Outlast'ı bitirmiştim yani herkese göre değişir. Korktum ama etki birakmadi.

Ben hala Furkan Emirce'den izliyorum :D

Şahsen ben çok korkak bir insanımdır en ufak seste bile bazen irkilirim dalgınlıktan sanırım. Fakat geçenlerde Resident Evil 7 başladım ve 1 hafta içerisinde bitirdim. Korktuğum sadece 3-4 yer oldu ki oyun bakış açısı FPS, oyun başında eve girmeye bile korkup kapattım fakat sonraki gün ne olacak korkarsam korkayım dedim ve daldım içeri, hiç korkunç değil desem yeridir cidden kaliteli tam tadında bir korkusu var, kırmızı kartı ararken gerilmiştim ama 😁 neyse konuya döneyim, Resident Evil çok da korkunç bir seri değil özellikle Third person oyunlarda jump scare ekrana fırlamayacağından fazla korkacağınızı sanmam.

Aga keşke stalkerı söylemeyeydin

Re serisi korkudan ziyade gerilim hayatta kalma Korku diyen re oynamamıştır

Yeni konular

Geri
Yukarı