Resident Evil 2 remake takılmalar oluyor

Lee_Corporation

Centipat
Arkadaşlar merhabalar,
Oyun orijinal Steam sürümüdür? Oyunda değişken olarak odalardan geçerken veya bazen yeni bir silah ile ateş ederken bile anlık ciddi donmalar oluyor. Mesela kendo ile ekstra modunu oynarken dükkandan çıktığınızda 2 tane mavili zombiye gelmedenki o anda bir saniyelik takılma sürekli oluyor. Aynı şekilde oyundan çıkayım tekrar gireyim sıkıntı yok. Ama tekrar başlatayım PC'yi yine sorun.

Hikaye modunu oynarken ise gezinti esnasında bu durum meydana geliyor ve ciddi sinir bozucu hale geldi.
Sistem 2700X - 1080 Ti - 16 GB.
Doku kalitesini yüksek 0, 25GB'a getirince biraz düzeliyor gibi ya da şu anda gördüğüm tek çözüm yolu bu şekilde o zamanda oyunun görüntü kalitesi düşüyor nette hep 2 GB yapın diyordu. Oyunda tabii ki her şeyi yüksek yaparsak kasıyor ama benim sorunum yağ gibi akan oyun anlık drop yemesi.

Demek istediğim bu şekilde bir problemle uğraşan arkadaşlar varsa görüş ve düşüncelerini merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her iki oyunu da (RE2 ve RE3 Remake) son derece akıcı bir şekilde oynayıp bitirdim, takılma sorununuz varsa aklıma direkt olarak VRAM yetersizliği, HDD/SSD problemi gibi geldi. Siz yine de @PanzerTR'nin de belirttiği gibi bütün sistemi detaylı kullanım bilgileriyle beraber belirtmeye çalışın.

Resim bu arkadaşlar doku kalitesinden aşağısı ya minimum ya kapalı polis istasyonunda geziyorum şu an ikinci resimde zombiyi headshot yaptım ve değerler birden düştü ve yine drops yani 5 dk dır herhangi bir aksiyon yoktu oyunu açtığımdan beri ilk kez headshot yaptım ve sonuç bu dediğim gibi gezintide hiç sıkıntı yoktu açtığımdan bu yana
Arkadaşlar sorunu %80 e yakın bir şekilde çözdüm gibi bu arada bu sorun iki farklı sistemde aynı
Ryzen 2600 - 5600 xt - 16 gb ram
Ryzen 2700x - 1080ti - 16 gb ram

Oyunun fps drop olmasının en büyük nedenleri tabiiki ayarlar olarak olabilir öncelikle önerim tüm ayarlar minumum değilde önerilen getirin

1 nci adım Gölge yakalama ayarını mutlaka açık bırakın.
2 nci adım Windows sanal belleğini yükseltin bunun için, -bilgisayarım sağ tuş -özellikler - gelişmiş Sistem ayarları - gelişmiş sekmesi - ayarlar -gelişmiş sekmesi - arkaplan hizmetlerine tik atın - değiştire tıklayın -Tüm sürücüler kısmındaki tiki kaldırın - listeden sürücü seçin - aşağoda özel boyut var "12228" yazın ve ayarlaya basın her iki sürücü içinde ayarlar yapın ve tamam tuşuna basın
3 ncü adım PC yi yeniden başlat ve ayarları kontrol et olmuşmu
4 ncü adım deneme için hen hızlı yöntem Kendo nun ekstra senaryosunda başlayıp dükkandan çıktığınız anda drop yemiyor olmalısınız benim bu şekilde çözüldü. Şu an için yine düşmeler oluyor ama doğru dürüst 10 altını görmedim binder bir fps nin
5 nci bonus adım ise kaza ile güç tasarruf modunda unutursanız da benzer sorunlarla ile karşılaşabilirsiniz

Umarım yararlı bilgi olur ve birilerini işine yarar...
Kaynak : Pc gaming wiki
Eğer bir SSD niz var ise üstteki tüm adımları denemeden oyunu direkt SSD ye kurarak deniyebilirsiniz benim şu anda binde bir fps 20 nin altına düşmüyor sorunun büyük ortaklarından biride mekanik hdd hatırlatmak isterim arkadaşlar 1 haftadır Re 2 ve Re 3 ün bu takılmalarını araştırıyorum.

Dosya Ekleri

• Resim1.jpg
    Resim1.jpg
    137,7 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı