Resident Evil oynama sırası nasıl?

yusufylmz_26

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo İdeapad Gaming 3 GTX 1650 Ti Ryzen 5 4600h 16 GB Ram
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650 Tİ
İşlemci
Ryzen 5 4600H
Bir ara re 0'ı oynamaya başladım. Seriye baştan başlamak istedim öyle tavsiye edilmişti. Yanılmıyorsam oyun trende başlıyordu. Ne yapacağımı falan anlamadım. Oyun beni kısa sürede delirtti ve sildim. Şimdi seriye tekrar şans vermek istoyorum. Hangi oyunları oynamalıyım?

Resident Evil 0 ve Resident Evil HD zor oyunlardır.
Resident Evil 2 remake ile başlayabilirsin sonra 3-4.
2'den sonra 4'ü de oynayabilirsin ya da 2-3-4 diye de gidebilirsin.
Sonra 7 oynarsın, ardından village.
5 ve 6'ya hiç bulaşma.
Revelations 1 ve 2'yi de ne zaman istersen oynayabilirsin ama bence en sona bırak.

0 ve 1 her ne kadar lore açısından önemli oyunlar olsalar ve aynı zamanda oynayabilene keyifli olsa da oynanış mekanikleri ve sistemleri falan biraz şeydir, eski. Eğer oynayıp sizi delirtmiş olduğunu söylemeseydiniz, size bir denemeniz gerektiğini söylerdim ama delirttiyse o halde sadece Remake’ler ve son oyunlar yeterli olur. Yani, 2-3-4-7-Village oyunları yeter de artar. Keşke Capcom 0 ve 1’e tekrardan el atsa.

0 ve 1 her ne kadar lore açısından önemli oyunlar olsalar ve aynı zamanda oynayabilene keyifli olsa da oynanış mekanikleri ve sistemleri falan biraz şeydir, eski. Eğer oynayıp sizi delirtmiş olduğunu söylemeseydiniz, size bir denemeniz gerektiğini söylerdim ama delirttiyse o halde sadece Remake'ler ve son oyunlar yeterli olur. Yani, 2-3-4-7-village oyunları yeter de artar. Keşke Capcom 0 ve 1'e tekrardan el atsa.

Muhakkak el atacaktır, ama önce village devamı gelir sonra 0 ve 1'e el atar 👍

7 ve village bambaşka senaryo.

Edit: 7. oyunu üçledikten sonra zaten yeni oyun çıkarmasına gerek yok Capcom'un belli aralıklarla yeni bir motor ile baştan eskisine sadık bir remake yapsalar yeter, özellikle 7 ve Village'e çok sadık kalmalılar 👍

Muhakkak el atacaktır, ama önce village devamı gelir sonra 0 ve 1'e el atar 👍

7 ve village bambaşka senaryo.

Edit: 7. oyunu üçledikten sonra zaten yeni oyun çıkarmasına gerek yok Capcom'un belli aralıklarla yeni bir motor ile baştan eskisine sadık bir remake yapsalar yeter, özellikle 7 ve Village'e çok sadık kalmalılar 👍
Öncesinde el atacakları oyun (Village’ın devamından sonra tabi) 5. oyun gibi duruyor. Her ne kadar son derece gereksiz olsa da normal şartlarda kronolojik sırada 3 ile 4 arasında Code Veronica vardı diye biliyorum ama atladılar onu. Eğer 0 ve 1’i de remake yapacaklarsa muhtemelen çok sonraya bırakacaklar ve evet, Village’ın devamı son Resident Evil oyunu olmalı bence de kronolojik sırada. Kaynak tükendi, eskileri yeniden yapsalar bile baya götürür onları. Tabi Resident Evil 0 gibi kronolojik olarak daha geçmişte geçen oyunlar hala çıkabilir ve çıkmalı, güzel olur baya.

Öncesinde el atacakları oyun (village'ın devamından sonra tabii) 5. oyun gibi duruyor. Her ne kadar son derece gereksiz olsa da normal şartlarda kronolojik sırada 3 ile 4 arasında code veronica vardı diye biliyorum ama atladılar onu. Eğer 0 ve 1'i de remake yapacaklarsa muhtemelen çok sonraya bırakacaklar ve evet, Village'ın devamı son Resident Evil oyunu olmalı bence de kronolojik sırada. Kaynak tükendi, eskileri yeniden yapsalar bile bayağı götürür onları. Tabii Resident Evil 0 gibi kronolojik olarak daha geçmişte geçen oyunlar hala çıkabilir ve çıkmalı, güzel olur bayağı.

Aynen öyle tadında bırakmalılar efsane olurken gazoz olmanın lüzumu yok, dediğin gibi 5 ve 6 nında ramake i güzel olur, tabii Revelations 1-2'yi es geçmemek lazım 😁

Belli aralıklarla remake her zaman daha iyi olur 4. oyun 2005'te çıktı remake 2023 18 sene geçmiş aradan bu sürelerde remake ile seri her zaman efsane olarak devam eder, ortalama 20 senelik oyun remake ile 2023 yılında çıkıp yılın 1. sırasına geliyorsa bu büyük bir başarı demektir, ama yeni saçma bir senaryo ile leke sürebilirler.

Tahminimce döneminde burun kıvrılan 5. ve 6. oyun güzel bir ramake ile çıkarsa ileriki zamanlarda sevilecektir 👍

Aynen öyle tadında bırakmalılar efsane olurken gazoz olmanın lüzumu yok, dediğin gibi 5 ve 6 nında ramake i güzel olur, tabii Revelations 1-2'yi es geçmemek lazım 😁

Belli aralıklarla remake her zaman daha iyi olur 4. oyun 2005'te çıktı remake 2023 18 sene geçmiş aradan bu sürelerde remake ile seri her zaman efsane olarak devam eder, ortalama 20 senelik oyun remake ile 2023 yılında çıkıp yılın 1. sırasına geliyorsa bu büyük bir başarı demektir, ama yeni saçma bir senaryo ile leke sürebilirler.

Tahminimce döneminde burun kıvrılan 5. ve 6. oyun güzel bir ramake ile çıkarsa ileriki zamanlarda sevilecektir 👍

6 ya remake çok beklemeyin bu arada seriye anca reboot atılırsa gelir o da koskoca evrenin silinmesi demek ve bu sayede 0 ve 1e re Engine olarak remake değil de reboot derler çünkü seri rebootlanıyor 0 ve 1e de remake gelmesini açıkçası hiç istemem

6 ya remake çok beklemeyin bu arada seriye anca reboot atılırsa gelir o da koskoca evrenin silinmesi demek ve bu sayede 0 ve 1E re Engine olarak remake değil de reboot derler çünkü seri rebootlanıyor 0 ve 1E de remake gelmesini açıkçası hiç istemem.

Reboot nedir kardeşim 6 ya neden remake gelmesin?

Yani 0 ve 1'e remake gelmez diyorsun öyle mi?

Edit: Revelations 1, 2 remake peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı