Resident Evil serisi oynanmadan Resident Evil: Village oynanır mı?

Daha önce hiç Resident Evil oyunu oynamadım ama Resident Evil: Village oyunu güzel gözüktü. Direkt bu oyundan başlayabilir miyim? Her oyunun ayrı bir hikayesi mi var yoksa hepsi bağlantılı mı?

Re 7 oynayın zaten RE8 de 7 de geçen bazı şeyleri oyun içinde söz ediyor 8'den keyif almak istiyorsanız 7'i bitirp 8 alınız hocam.

Alakası var cünkü 8. oyun diğer hikayelere bağlantı cıkarıyor. Spencer kim mesela her şeyin kurucusu asıl herif albert wesker en iyi willains ve her şeyi 8.oyuna taşıyan herif. Yani 100 bağlantılı ethan sadece yeni karakter re 5'te bile cevaplıyorlar herifler hikayesini.

Ben bu seriyle büyüdüm buraya kadar her şeyi biliyorum 0'dan bitirdim 8E kadar hepsini oynadım bana re hakkında her şeyi bilirim.

8. oyunu oynamadan önce 7 ve re 5I oynayın 5I Türkçe oynayın aksiyon olsa da hikayesini orada açıklatıyorlar.
Alakası olduğu doğru ama yüzeysel şekilde bir bağlantısı var. Yani standart, oyuna yeni başlayan birisinin bu derecede hikayeyi kurcalamasına gerek yok. Önemli olan RE7'yi oynaması, sonuçta Ethan Winters'ın hikayesi bu oyun. Albert Wesker ve diğer RE figürlerinin değil.
@Vorfell Sizin de cevabınıza bir karşılık olarak yazmak istedim :)

Alakası olduğu doğru ama yüzeysel şekilde bir bağlantısı var. Yani standart, oyuna yeni başlayan birisinin bu derecede hikayeyi kurcalamasına gerek yok. Önemli olan RE7'yi oynaması, sonuçta Ethan Winters'ın hikayesi bu oyun. Albert Wesker ve diğer RE figürlerinin değil.
@Vorfell Sizin de cevabınıza bir karşılık olarak yazmak istedim :)
İsterse başlasın ethanin son oyunu zaten bu

Geri
Yukarı