Resimdeki ankastre kutusu mu?

RQ ARTEX

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Dün ADSL'den VDSL'ye geçişimi tamamladım. Ancak her zaman almam gereken hızın dörtte üçünü alıyorum. Bu ADSL kullanırken de böyleydi. ADSL kullanırken hızım 11Mbps civarı iken bir anda 6 civarına düştü. Şu anda Netspeed VDSL 75Mbps kullanıyorum. Modemim Keenetic Extra DSL. Altyapım 61Mbps destekliyor. Müşteri hizmetleri kablolarda temassızlık olabileceğini söyledi. Sorun çözülene kadar 50Mbps'ye sabitlediler. Şu anda hız testlerinde ethernet kablosu ile 36Mbps alıyorum. Ankastre kutusunu araştırmaya karar verdim ve buldum. İlk kurulum yapıldığında bina içindeydi, dışına yerleştirmişler. Şimdi bu halde. Sorunun bu kablolardan olduğunu düşünüyorum ve bu ankastre kutusu değil mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20210203_103604.jpg
    IMG_20210203_103604.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 191
Merhaba. Dün ADSL'den VDSL'ye geçişimi tamamladım. Ancak her zaman almam gereken hızın dörtte üçünü alıyorum. Bu ADSL kullanırken de böyleydi. ADSL kullanırken hızım 11Mbps civarı iken bir anda 6 civarına düştü. Şu anda Netspeed VDSL 75Mbps kullanıyorum. Modemim Keenetic Extra DSL. Altyapım 61Mbps destekliyor. Müşteri hizmetleri kablolarda temassızlık olabileceğini söyledi. Sorun çözülene kadar 50Mbps'ye sabitlediler. Şu anda hız testlerinde ethernet kablosu ile 36Mbps alıyorum. Ankastre kutusunu araştırmaya karar verdim ve buldum. İlk kurulum yapıldığında bina içindeydi. Dışına yerleştirmişler şimdi bu halde. Sorunun bu kablolardan olduğunu düşünüyorum ve bu ankastre kutusu değil mi?
Sorunuzun cevabı evet.

Alabileceğiniz maksimum veri aktarım değeri gerçekte alacağınız sağlıklı değer değildir. SNR değerinin 10'un altına düşmemesi gerekir. Buna göre sağlıklı bir veri aktarım hızı belirlenir aksi takdirde kopmalar yaşarsınız. Saha dolabına olan uzaklığınızı öğrenip modemdeki SNR, hat zayıflaması gibi değerleri servis sağlayıcınızla paylaşıp anormal bir durum olup olmadığını teyit edebilirsiniz. Belki de şu an aldığınız değerler sağlıklı olanlardır.

Tamamdır. Altyapı sorgusunu da ekledim. 261 metre.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-02-03-11-02-30-016_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-02-03-11-02-30-016_com.android.chrome.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 108
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,4 KB · Görüntüleme: 86
  • Ekran görüntüsü 2021-02-03 111245.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-03 111245.png
    38,7 KB · Görüntüleme: 131
Merhaba. Dün ADSL'den VDSL'ye geçişimi tamamladım. Ancak her zaman almam gereken hızın dörtte üçünü alıyorum. Bu ADSL kullanırken de böyleydi. ADSL kullanırken hızım 11Mbps civarı iken bir anda 6 civarına düştü. Şu anda Netspeed VDSL 75Mbps kullanıyorum. Modemim Keenetic Extra DSL. Altyapım 61Mbps destekliyor. Müşteri hizmetleri kablolarda temassızlık olabileceğini söyledi. Sorun çözülene kadar 50Mbps'ye sabitlediler. Şu anda hız testlerinde ethernet kablosu ile 36Mbps alıyorum. Ankastre kutusunu araştırmaya karar verdim ve buldum. İlk kurulum yapıldığında bina içindeydi, dışına yerleştirmişler. Şimdi bu halde. Sorunun bu kablolardan olduğunu düşünüyorum ve bu ankastre kutusu değil mi?
Bu resimdeki ankastre kutusu.
Bizim binada da dışarıda bulunmakta ve sizinkinden daha beter durumda.
Hat değerleri hakkında bir bilgim yok fakat şunu söyleyebilirim, bizim ankastre kutusundan bina içine, oradan da dairemize kadar gelen kablolar çok kötü. İlk öyle bağlatmıştım ve 50 mbps olan internetimden yarı yarıya daha az alıyordum.
Daha sonra dışarıdaki ankastre kutusundan direk CAT6 kablo çektim (bina dışarısından modeme kadar).
Ve hattımın verdiği sinyal değerleri düzeldi. Şuanda 47-49 arası alıyorum.
Belki sizin sorununuzda bundan kaynaklı olabilir.
Kısaca bina içerisindeki altyapınız kötü durumda olabilir.
Aklınızın bir köşesinde dursun, hiç çözüm bulamazsanız belki bu işinize yarar.

Geri
Yukarı