Resimdeki yazıyı TXT formatında yazıya çevirme

Börtü Böcük

Kilopat
Resimlerdeki yazıları TXT formatına çevirmek istiyorum. Bunu bir web sitesinden değil de bir masaüstü program ile yapmak istiyorum. Böyle bir program var mıdır?

Uygulaması yok diye biliyorum alttaki site işinizi görür.

Dediğiniz işlem yazılım dilince OCR'dır. OCR Desktop APP diye aratarak bir çok uygulamayı bulabilirsiniz.

Şimdi arkadaşlar benim derdim şu. LinkedIn'de yetenek sınavları var. Ben Java sınavına girince sınav İngilizce olduğu için doğru anlayamayıp ilk %30'un içine giremiyorum. Dolayısıyla buradaki soruları Türkçe'ye çevirmek istiyorum ki ilk %30'un içine girebileyim. Fakat sorular kopyalanmıyor çünkü kopyalama özelliğini engellemişler. Bende hızlıca ekran görüntüsü alıp resimdeki yazıyı olduğu gibi txt formatında çevirip bana sunan program arıyorum. O İngilizce txt formatındaki yazıyı da alıp Google Translate ile çevirip soruyu doğru anlayıp doğru bir şekilde cevaplayıp rozetimi almak istiyorum ama gerçekten zor görünüyor. 😁 Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır?

Şimdi arkadaşlar benim derdim şu. LinkedIn'de yetenek sınavları var. Ben Java sınavına girince sınav İngilizce olduğu için doğru anlayamayıp ilk %30'un içine giremiyorum. Dolayısıyla buradaki soruları Türkçe'ye çevirmek istiyorum ki ilk %30'un içine girebileyim. Fakat sorular kopyalanmıyor çünkü kopyalama özelliğini engellemişler. Bende hızlıca ekran görüntüsü alıp resimdeki yazıyı olduğu gibi txt formatında çevirip bana sunan program arıyorum. O İngilizce txt formatındaki yazıyı da alıp Google Translate ile çevirip soruyu doğru anlayıp doğru bir şekilde cevaplayıp rozetimi almak istiyorum ama gerçekten zor görünüyor. 😁 Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır?
Yapılamayacak bir şey değil. Biraz yazılım bilginiz varsa kolayca halledebilirsiniz. Tek soru ne kadar etik olduğu. Pytesseract Open-cv veya mss gibi kitaplıklar sayesinde dediğiniz işlemler yapılabilir.

Şimdi arkadaşlar benim derdim şu. LinkedIn'de yetenek sınavları var. Ben Java sınavına girince sınav İngilizce olduğu için doğru anlayamayıp ilk %30'un içine giremiyorum. Dolayısıyla buradaki soruları Türkçe'ye çevirmek istiyorum ki ilk %30'un içine girebileyim. Fakat sorular kopyalanmıyor çünkü kopyalama özelliğini engellemişler. Bende hızlıca ekran görüntüsü alıp resimdeki yazıyı olduğu gibi TXT formatında çevirip bana sunan program arıyorum. O İngilizce TXT formatındaki yazıyı da alıp Google Translate ile çevirip soruyu doğru anlayıp doğru bir şekilde cevaplayıp rozetimi almak istiyorum ama gerçekten zor görünüyor. 😁 Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır?

Bu şekilde sorunu çözmek yerine İngilizceni geliştirirsen ileride faydası olur.

Geri
Yukarı