Resimlerdeki bilgisayar alıcısı dolandırıcı mı?

Arda the vlogger bu tarz birine bir ürün satışı yapmıştı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun sonunda "video parodidir, anlamadıysanız kendinizi bir gözden geçirmeniz tavsiye edilir..." yazıyordu anlamadım. Gerçekten adam dolandırıcı mı? ya da video kurgu mu?

2. el satış sitesi üzerinden bilgisayar ve ekranımı satışa koydum. Bu kişi bana Wp'den yazdı ve kendisinin ABD askeri olduğunu ve Afrika'ya konuşlandırıldığını, İstanbul'daki bir Türk arkadaşına hediye almak istediğini söyledi. Satış için 18.000TL'ye anlaştık. IBAN gibi şeyleri istedi ve verdim. E-posta'yı onaylamam gerektiğini söyledi, fakat güvenemedim ve buradaki deneyimli Technopat kullanıcılarına yazmak istedim. Bankanın da adını duymadım ve 2 adet de taslak var. Sizce ne yapmalıyım? Numara yabancı bir numara.
Wp konuşmaları:

Eki Görüntüle 1334796

Eki Görüntüle 1334797

Eki Görüntüle 1334798

E-posta:

Eki Görüntüle 1334793

Eki Görüntüle 1334794

Eki Görüntüle 1334795

Eki Görüntüle 1334800

Şüphelendim biraz hocam.

Keşke ufak araştırma yapsaydınız. Ya ABD özel kuvvetlerde asker Irak, Afganistan'da görev yapmaktadır. Ya da Nijerya prensi olup para gönderdikten sonra tahta geçip size para gönderecek. Klasik dolandırma taktiği parayı göndermeyin. Gönderdiyseniz bankayı arayıp bloke koysunlar. Umarım göndermemişsinizdir.

2. el satış sitesi üzerinden bilgisayar ve ekranımı satışa koydum. Bu kişi bana Wp'den yazdı ve kendisinin ABD askeri olduğunu ve Afrika'ya konuşlandırıldığını, İstanbul'daki bir Türk arkadaşına hediye almak istediğini söyledi. Satış için 18.000TL'ye anlaştık. IBAN gibi şeyleri istedi ve verdim. E-posta'yı onaylamam gerektiğini söyledi, fakat güvenemedim ve buradaki deneyimli Technopat kullanıcılarına yazmak istedim. Bankanın da adını duymadım ve 2 adet de taslak var. Sizce ne yapmalıyım? Numara yabancı bir numara.
Wp konuşmaları:

Eki Görüntüle 1334796

Eki Görüntüle 1334797

Eki Görüntüle 1334798

E-posta:

Eki Görüntüle 1334793

Eki Görüntüle 1334794

Eki Görüntüle 1334795

Eki Görüntüle 1334800
Dolandırıcı gibime geldi hocam bu adam.
images.jpeg

Yeni konular