Resimlerden telif yenilebilir mi?

Hanlar hanı

Picopat
Daha fazla  
TikTok adlı programda doğru dürüst haber paylaşan bir hesap olmadığını fark ettim. Ve bende dünya ve Türkiye gündeminden haberler paylaşmaya başladım. Asıl sorum şu koyduğum resimlerden telif yer miyim? İleride başım ağrır mı? Şu an bazı Instagram sayfalarının paylaştığı resimleri kullanıyorum ya da Google'dan resim buluyorum ve şu ana kadar bir şey olmadı ileride olur mu?

Yanlış bilgi
TikTok adlı programda doğru dürüst haber paylaşan bir hesap olmadığını fark ettim. Ve bende dünya ve Türkiye gündeminden haberler paylaşmaya başladım. Asıl sorum şu koyduğum resimlerden telif yer miyim? İleride başım ağrır mı? Şu an bazı Instagram sayfalarının paylaştığı resimleri kullanıyorum ya da Google'dan resim buluyorum ve şu ana kadar bir şey olmadı ileride olur mu?
Hayır.

Telif hakkı içermeyen resimler yayınlayan internet sitelerinden alırsanız resimleri, bir şey olmaz. Onun dışında telif hakkı içeren resim kullanırsanız, ileride diyelim sayfanız büyüyünce yaygınlaşınca kolayca şikayet veya dava yiyebilirsiniz.

Telif hakkı içeren lisanslı fotoğrafları izinsiz kullanamazsınız. Ücretsiz fotoğraf bulabileceğiniz siteler var. Onlardan fotoğraf alabilirsiniz.

www.pixabay.com
www.unsplash.com

TikTok kullananların da çok da umrundaydı dünya gündemi. :D
Aslında baya fazla izlenen videolarım olmuştu.
Telif hakkı içermeyen resimler yayınlayan internet sitelerinden alırsanız resimleri, bir şey olmaz. Onun dışında telif hakkı içeren resim kullanırsanız, ileride diyelim sayfanız büyüyünce yaygınlaşınca kolayca şikayet veya dava yiyebilirsiniz.

Hocam ben yine de attığım videoları kaldırdım herhangi bir telif sorunu olmadığı halde. Bu saatten sonra bir şey olmaz değil mi?

O zaman kaynakça kullan. Çok ufak puntolar ile sağ alt köşeye eklersin. Dikkat dağıtmaz.

Yok hocam ben zaten vazgeçtim. Çok uğraştırıyor ve attığım videoları da kaldırdım. Bundan sonra da bir sorun olmaz değil mi? Ayrıca hocam ben psikolojik olarak bu tür konularda çok hassasım ve bende bir şey olacakmış gibi bir takıntı oluşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı