ReSize BAR açıldığında BIOS'ta kalıyor

Rauf Rafi AYAZ

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB 3200 MHZ
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060
Anakart
ASUS TUF B450M-Plus Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.60 GHz
Öncelikle merhaba donanımım şu şekilde;
-AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.60 GHz işlemci.
-Microsoft Windows 10 Pro.
-TUF B450M-Plus Gaming anakart.
-NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartı.
-16 GB RAM.
BIOS'tan ReSize BAR açtığım zaman F10 ile Save alıp resetleyince tekrar ve tekar BIOS'a giriyor kendiliğinden sistem. ReSize BAR'ı kapatınca düzeliyor. Ayrıyeten bunu açmamın nedeni ara sıra bazı oyunlarda oynarken pat diye oyun kapanıyor ve video driver crashed hatası alıyorum. Belki bunu önler ümidiyle açmak istemiştim ama açamadım. Nedenini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
watch dog legion'da net bir şekilde görülüyor.
PC sıcaklık değerlerimi kontrol ettim. Benim bilgisayarım kapanmıyor sadece oyun kapanıyor öyle durumlarda DDU kullanmadım ama driverı komple silip tekrar kurdum sorun düzelmemişti.
DDU kullanmanızı öneririm. Oyun kapanıyorsa dosya doğrulaması yapılabilir, steam epic falan hangisinden aldıysanız oyunu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Watch dog Legion'da net bir şekilde görülüyor.

DDU kullanmanızı öneririm. Oyun kapanıyorsa dosya doğrulaması yapılabilir, Steam Epic falan hangisinden aldıysanız oyunu.

Dediğiniz bütün çözüm yollarını denedim. DDU'yu denemedim onu da müsait zamanda deneyeceğim. Dosya doğrulması falan en az 5 kez yapmışımdır Steam üzerinden oynuyorum o oyunları orijinaller yani. İlginç bir sorun foruma yazmadan önce aynı sorunu yaşayan kişilerin çözüm yöntemlerini araştırdım adamakıllı bir çözüm yok. Kimse çözememiş. Bu vesileyle burada da dile getirmiş oldum ben.
Ayrıyeten benim sistemim ReSize BAR'ı destekliyor fakat ben neden açamıyorum o zaman orasını anlayamadım.

Dediğiniz bütün çözüm yollarını denedim. DDU'yu denemedim onu da müsait zamanda deneyeceğim. Dosya doğrulması falan en az 5 kez yapmışımdır Steam üzerinden oynuyorum o oyunları orijinaller yani. İlginç bir sorun foruma yazmadan önce aynı sorunu yaşayan kişilerin çözüm yöntemlerini araştırdım adamakıllı bir çözüm yok. Kimse çözememiş. Bu vesileyle burada da dile getirmiş oldum ben.
Ayrıyeten benim sistemim ReSize BAR'ı destekliyor fakat ben neden açamıyorum o zaman orasını anlayamadım.
Ekran kartı desteklemiyor. NVİDİA destek getirmesini bekliyoruz.

Geri
Yukarı