Resize Bar aktif hale geldiği zaman ekran gelmiyor

onurylmz

Kilopat
Daha fazla  
RAM
XPG Spectrix D41 32GB(2x16GB) 3600MHz DDR4 RGB CL18 AX4U360016G18I-DT41
SSD veya HDD modeli
Crucial P2 1 TB 2400/1800 MBs NVMe M.2
Ekran kartı
Palit RTX3080 GAMINGPRO 10GB 320Bit GDDR6X(LHR)
Anakart
Biostar B550MH 4000Mhz OC S+V+GL DDR4 AM4 (mATX)
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHZ 35MB AM4 65W
Ben anakart üzerinden ReSize BAR açıyorum above 4G decoding enable ettiğimde Resize Bar sadece Auto seçeneği çıkıyor. Aktif hale getirip yeniden başlattığımda hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor. BIOS ekranı bile. Ekran kartının BIOS güncellemesini yaptım Technopat kanalının verdiği videoda izlediğim her şeyi yaptım. Anakartı CMOS'dan sıfırlamadıkça da görüntü yok. Problemi merak ettim sormak istedim.

Ekran LG UltraGear 2K nano IPS 165 Hz.

Tek bir kişi bile bilmiyor mu 😔

Son düzenleme:
GPU-Z indirip resimdeki şekilde menüyü paylaşın.

1621201413075-png.200554

BIOS'ta CSM ayarını kapatın, sistemi bir kere yeniden başlatın. Biostar anakartlarda CSM Support yazıyordu diye hatırlıyorum. Eğer sistem düzgünce açılırsa sonraki açılışta Above 4G Decoding ve Resizable BAR'ı açabilirsiniz. Sorun olmamalı.

BIOS'ta CSM ayarını kapatın, sistemi bir kere yeniden başlatın. BIOSTAR anakartlarda CSM Support yazıyordu diye hatırlıyorum. Eğer sistem düzgünce açılırsa sonraki açılışta Above 4G Decoding ve Resizable BAR'ı açabilirsiniz. Sorun olmamalı.

Çok teşekkür ederim işe yaradı.

BIOS'ta CSM ayarını kapatın, sistemi bir kere yeniden başlatın. Biostar anakartlarda CSM Support yazıyordu diye hatırlıyorum. Eğer sistem düzgünce açılırsa sonraki açılışta Above 4G Decoding ve Resizable BAR'ı açabilirsiniz. Sorun olmamalı.
bir de ramlarım her ne denediysem denedim sabit ram frekansım 3600 fakat 2600 de kalıyor 3200 veya 3600 e çekince pc açılmıyor veya çöküyor. Her şeyim güncel. Herşey olması gerektiği gibi.

3200 de çok rahat çalışıyor. fakat 3600 e çekince zortluyor

Son düzenleme:
Ben anakart üzerinden ReSize BAR açıyorum above 4G decoding enable ettiğimde ReSize BAR sadece Auto seçeneği çıkıyor. Aktif hale getirip yeniden başlattığımda hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor. BIOS ekranı bile. Ekran kartının BIOS güncellemesini yaptım Technopat kanalının verdiği videoda izlediğim her şeyi yaptım. Anakartı CMOS'dan sıfırlamadıkça da görüntü yok. Problemi merak ettim sormak istedim.

Ekran LG UltraGear 2K nano IPS 165 Hz.

Tek bir kişi bile bilmiyor mu 😔

Hocam hortlatmak gibi olmasın. Ben RX 6800 XT ve 10700K ikilisinde 6800XT ile ReSize BAR açınca 3DMark testinde goruntunun kesılmesi sorununu yasıyordum. ReSize BAR'ı kapatınca test basarıyla tamamlandı. Sımdı merak ettıgım olay su, bu sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı? Çunku ReSize BAR açıldığı zaman CPU ekran kartı belleklerıne erişme yetkisi kazanıyor ve böyle olunca da belleklerde sorun var da bu yuzden mı acaba görüntü kesiliyor?

Geri
Yukarı