Çözüldü Retail key nasıl çalışıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Mesela ben Retail key alsam Microsoft hesabıma kaydedilir mi? Başka bir bilgisayara geçtiğimde Retail keyi nasıl tekrar bu bilgisayarda aktive edebilirim? Kod yazarak mı yoksa Microsoft hesabıma işlenir mi? (internette 3.şahıs satıcılardan alınan keylerden bahsediyorum.)

Çözüm
Ben başkasından, Retail keyi Microsoft mağzasından alırsam hesabıma kaydedileceğini ama 3. şahıstan alırsam hesabıma kaydedilmeyeceğini ve kodu el ile tekrar yazarak aktive edileceğini duymuştum.
Zannetmiyorum çünkü deneyim ettim. Microsoft mağazasından alınmayan, bildiğin internetten bedavaya key bulan birisi bir seferlik key girdiği Microsoft hesabını hem aynı hem farklı bilgisayara girerek etkinleştirdi.

Ayrıca yasadışı bir şey önermek için değil, "bırak ücretliyi ücretsizi bile çalışıyor" demek için anlattım bunu.
İyi de siz bunu sormuşsunuz. Sorduğunuzun cevabı benim dediğim şekilde. OEM keyin anakarta gömülmesinden bahsetmiyorum. Çünkü ben bu dediğimi yaparken anakart değişimi de yaptım.
Mesela ben Retail key alsam Microsoft hesabıma kaydedilir mi? Başka bir bilgisayara geçtiğimde Retail keyi nasıl tekrar bu bilgisayarda aktive edebilirim? Kod yazarak mı yoksa Microsoft hesabıma işlenir mi?

İyi de siz bunu sormuşsunuz. Sorduğunuzun cevabı benim dediğim şekilde. OEM keyin anakarta gömülmesinden bahsetmiyorum. Çünkü ben bu dediğimi yaparken anakart değişimi de yaptım.

Ben başkasından, Retail keyi Microsoft mağzasından alırsam hesabıma kaydedileceğini. Ama 3. şahıstan alırsam. Hesabıma kaydedilmeyeceğini ve kodu el ile tekrar yazarak aktive edileceğini duymuştum.

Ben başkasından, Retail keyi Microsoft mağzasından alırsam hesabıma kaydedileceğini ama 3. şahıstan alırsam hesabıma kaydedilmeyeceğini ve kodu el ile tekrar yazarak aktive edileceğini duymuştum.
Zannetmiyorum çünkü deneyim ettim. Microsoft mağazasından alınmayan, bildiğin internetten bedavaya key bulan birisi bir seferlik key girdiği Microsoft hesabını hem aynı hem farklı bilgisayara girerek etkinleştirdi.

Ayrıca yasadışı bir şey önermek için değil, "bırak ücretliyi ücretsizi bile çalışıyor" demek için anlattım bunu.

Çözüm

Geri
Yukarı