Retro laptop bataryası alınır mı?

Mçınar

Hectopat
Laptop bataryası öleli 2-3 hafta oluyor. Bu bataryayı alınır mı? Laptop bataryası gömülü bir biçimde, su anda %0 olarak şekilde kullanıyorum. Gömülü olması karşın kimisi ömrünü komple tamamlaması durumunda laptop açılmama durumu olabilir diyor. Bilemiyorum ne kadar doğrudur. Şu anda batarya iletim aracı olarak kullanılmaktadır. Benim bataryaya uygun bir pil buldum. Sizce ı/o değerleri uygun mudur?
Benim bataryam;

batarya3.jpg

N11'den bulduğum 377 TL'ye indirimli hali. Sizce nasıl, uygun mudur?

batarya.PNG

batarya2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İstersen bataryayı çıkartıp bilgisayarını sürekli prize takılı bir şekilde kullanabilirsin. Tıpkı masaüstü bilgisayar gibi. Batarya iletim aracı değil yani. Ben bataryasını da kullanıyorum lazım oluyor diyorsan internette "AC14B18J" kodunu aratarak kendi bilgisayarına uygun bataryayı bulup değiştirebilirsin.
Benim bulduğum AC14B18J batarya

İstersen bataryayı çıkartıp bilgisayarını sürekli prize takılı bir şekilde kullanabilirsin. Tıpkı masaüstü bilgisayar gibi. Batarya iletim aracı değil yani. Ben bataryasını da kullanıyorum lazım oluyor diyorsan internette "AC14B18J" kodunu aratarak kendi bilgisayarına uygun bataryayı bulup değiştirebilirsin.

Laptop bataryasını çıkarıp denedim gömülü olduğundan iletim görevi görüyor, yani bataryasız çalışmıyor.

Kapasite olarak 2/3 ü alacağınız batarya öncelikle bunu belirteyim. 2 yıl garanti vermişler ben retro batarya aldığımda 6 ay garanti vardı, sizin durumunuzda 2 yıl çok güzel bir süre. Bu arada aldığım bataryayı 6 ay tam verimli bir şekilde kullandım zamanla kapasitesi düştü şu an alalı 2 yılı geçti 10 dk falan dayanıyor.

Kapasite olarak 2/3'ü alacağınız batarya öncelikle bunu belirteyim. 2 yıl garanti vermişler ben retro batarya aldığımda 6 ay garanti vardı, sizin durumunuzda 2 yıl çok güzel bir süre. Bu arada aldığım bataryayı 6 ay tam verimli bir şekilde kullandım zamanla kapasitesi düştü şu an alalı 2 yılı geçti 10 dk falan dayanıyor.

Zaten 1-1.5 yıla kadar laptop değişimi düşünüyorum idare etmelik arıyorum zaten batarya adaptör yüzünden birden öldü hocam. Kapasite olarak az olduğunu fark ettim o yüzdem kalitesini sorayım dedim.
Var mı önerisi olan retro bataryası ile sorun yaşayan bu forumda bir konuya rastladım batarya taktıktan sonra yanık kokusu geldiğiyle ilgili var mı başka bu markayla bilgisi olan?

Zaten 1-1.5 yıla kadar laptop değişimi düşünüyorum idare etmelik arıyorum zaten batarya adaptör yüzünden birden öldü hocam. Kapasite olarak az olduğunu fark ettim o yüzdem kalitesini sorayım dedim.
Var mı önerisi olan retro bataryası ile sorun yaşayan bu forumda bir konuya rastladım batarya taktıktan sonra yanık kokusu geldiğiyle ilgili var mı başka bu markayla bilgisi olan?

İdarelik ve sabit yerde kullanıyorsanız laptopu hiç almayın bence prize bağlı kullanabilirsiniz.

Bu şekilde bir problem yaşamadım. Teknoloji şans işi biraz.

Geri
Yukarı