RetroArch GoW 1 açılmıyor

ReyDelInfierno

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dün eski konsol oyunlarını PC'den oynamak için RetroArch emülatörünü indirdim. İnternete biraz baktım ve ROM'ları Vimm's Lair adlı siteden indirdim. Her şey düzgün şekilde gitti oyunu açtım logolar geçti ve aniden resimdeki ekranda takılı kaldım. Hiçbir şekilde ilerlemiyor. İnternetten baktım orada yazılar olmalı ama bende boş. Sorunun nasıl çözüldüğünü bilenler yardım ederse sevinirim.
RetroArch Screenshot 2023.03.01 - 02.27.47.54.png

Hocam retroarch'ın ps2 emulatörü biraz sıkıntılı, save state vs desteklemiyor diye hatırlıyorum, bu yüzden size pcsx2 öneriyorum. Biraz karışık gibi görünse de aslında sadece ps2 bios dosyasını (internetten indirdiğiniz) pcsx2'nin dosyalarının olduğu yerde Bios diye klasör açıp içine atmanız yetiyor. sonra iso'yu seçip oynayın bakın keyfinize. Belki bir de kolu ayarlamak istersiniz, o da ayarlarda ve Türkçe olduğu için uygulama sıkıntı yaşamazsınız.
Ama yok benim retroarch gerektiren bir kullanımım var derseniz retroarch'dayken f1'e basıp hızlı ayarlar sekmesinden emülatör ayarlarına girip fast boot, region seçimi gibi ayarlarla oynayıp veya hepsini defaulta çekerek deneyerek çözme yolunda adım atabilirsiniz.

Hocam RetroArch'ın PS2 emulatörü biraz sıkıntılı, save state vs desteklemiyor diye hatırlıyorum, bu yüzden size PCSX2 öneriyorum. Biraz karışık gibi görünse de aslında sadece PS2 BIOS dosyasını (internetten indirdiğiniz) PCSX2'nin dosyalarının olduğu yerde BIOS diye klasör açıp içine atmanız yetiyor. Sonra ISO'yu seçip oynayın bakın keyfinize. Belki bir de kolu ayarlamak istersiniz, o da ayarlarda ve Türkçe olduğu için uygulama sıkıntı yaşamazsınız.
Ama yok benim RetroArch gerektiren bir kullanımım var derseniz RetroArch'dayken F1'e basıp hızlı ayarlar sekmesinden emülatör ayarlarına girip Fast boot, region seçimi gibi ayarlarla oynayıp veya hepsini defaulta çekerek deneyerek çözme yolunda adım atabilirsiniz.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Hocam RetroArch'ın PS2 emulatörü biraz sıkıntılı, save state vs desteklemiyor diye hatırlıyorum, bu yüzden size PCSX2 öneriyorum. Biraz karışık gibi görünse de aslında sadece PS2 BIOS dosyasını (internetten indirdiğiniz) PCSX2'nin dosyalarının olduğu yerde BIOS diye klasör açıp içine atmanız yetiyor. Sonra ISO'yu seçip oynayın bakın keyfinize. Belki bir de kolu ayarlamak istersiniz, o da ayarlarda ve Türkçe olduğu için uygulama sıkıntı yaşamazsınız.
Ama yok benim RetroArch gerektiren bir kullanımım var derseniz RetroArch'dayken F1'e basıp hızlı ayarlar sekmesinden emülatör ayarlarına girip Fast boot, region seçimi gibi ayarlarla oynayıp veya hepsini defaulta çekerek deneyerek çözme yolunda adım atabilirsiniz.

Kusura bakmazsan ROM dosyalarını indirmek için önerebileceğin bir site var mı? PCSX2'yi de indirdim bu arada teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı