C/C++ Reverse engineering için pointer ve offset'ler nasıl bulunuyor?

ququleta

Picopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650 PH Ekran Kartı, 16GB RAM, i5 9400F İşlemci ve MSI H310 Prime Anakart.
Başta belirteyim isteklerim hepsi tamamen reverse engineering için kullanacağım şeyler olacak. Hileye karşı olduğum için belirli anti-cheat sistemleri geliştirmek istiyorum.

Öncelikle oyunda bir anti-cheat geliştirecekseniz. Öncelikle hileci gibi düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum. Kalıcı Pointer'lar Offset'leri bulmak için neler yapmam gerekiyor. Hangi pointer nereye bağlı gibi şeyleri öğrenmek istiyorum. Ör:

sv_cheats: engine.dll+6fbb18
r_drawothermodels: client.dll+956e28
r_drawparticles: client.dll+9B50C8
enable_skeleton_draw: client.dll+956bc8

Bunlar CS:GO Hilesi (CS2 için değil güncel olmayan bilgiler. Bilginiz olsun.) için eskiden kullanılan kalıcı pointerlar. Mesela bu r_drawothermodels pointerini nasıl buluyor bu adamlar? Bu tarz şeyleri çözmek istiyorum ki reverse engineering işine girebileyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden :).

Başta belirteyim isteklerim hepsi tamamen reverse engineering için kullanacağım şeyler olacak. Hileye karşı olduğum için belirli anti-cheat sistemleri geliştirmek istiyorum.

Öncelikle oyunda bir anti-cheat geliştirecekseniz. Öncelikle hileci gibi düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum. Kalıcı Pointer'lar Offset'leri bulmak için neler yapmam gerekiyor. Hangi pointer nereye bağlı gibi şeyleri öğrenmek istiyorum. Ör:

sv_cheats: engine.dll+6fbb18
r_drawothermodels: client.dll+956e28
r_drawparticles: client.dll+9B50C8
enable_skeleton_draw: client.dll+956bc8

Bunlar CS:GO Hilesi (CS2 için değil güncel olmayan bilgiler. Bilginiz olsun.) için eskiden kullanılan kalıcı pointerlar. Mesela bu r_drawothermodels pointerini nasıl buluyor bu adamlar? Bu tarz şeyleri çözmek istiyorum ki reverse engineering işine girebileyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden :).
Hile veya reverse engineering forumlarında sorman daha iyi olur.

Bunu söyleyeceğim, birisine bu siteleri önereceğim aklıma gelmezdi ama unknowncheats.me - elitepvpers.com gibi sitelerde biraz zaman geçirin. Öğreneceklerinize siz bile şaşırırsınız. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı