ReviOS hakkında değişen ön yargılarım

kayra150

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI 945GM3
İşlemci(CPU): Intel Core2 Duo E7300 2.66 ghz
Ekran Kartı(GPU): AMD ATI Radeon HD 2400 PRO
Disk: Hikvision C100 120 GB SSD
Ram: 1 GB
İşletim sistemi: antiX 22 64 bit
Kernel: xanmodv1-lts (6.6.21)

Monitör: Casper926w - 900w
Klavye: Casper K5108
Fare: PGM07
Kulaklık: TIGOES TH-812
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Bugüne kadar hatrı sayılır ölçüde Atlas OS, NexusLite OS, Ghost Spectre, Performance Edition yerel sürümler, RekOS denemiş biri olarak ReviOS'a hep ön yargıyla yaklaşmışım. Beni bu düşünceye iten durumdan da hemen bahsedeyim.

2 GB RAM (1+1 ama 2+2 olacak yakında, kargo bekleniyor)
120 GB SSD
1,80 GHz çift çekirdek Intel işlemci
Ekran kartını tam hatırlamıyorum ama GeForce 105m diyesim geliyor yanılmıyorsam 1 GB VRAM'li dizüstü GPU yani emektar.

Bu özelliklere sahip dizüstü bilgisayarda birçok işletim sistemi denedik. Yukarıda yazdıklarım dışında LXLE gibi birkaç tane hafif Linux dağıtımı da denedik ama kullanım olarak ana kullanıcı Windows'a alışık olup Windows istediği için hafif Linux dağıtımlarından memnun kalamadık. (Benim için hava hoş, LXLE kurup takılırım da ağırlıklı olarak başkasının bakacağı bilgisayar kendisi)

Derken AIDA64 ile maksimum desteklenen RAM miktarını 8 GB görünce hemen yükseltelim dedim. Sonuç olarak 2+2 toplam 4 GB RAM sipariş ettik. Bunun üstüne ben kendi emektar kasamdaki 120 GB SSD'yi de buna taktım. Bunun üstüne ne deneyelim diye düşünürken aklıma hep ön yargıyla yaklaştığım ReviOS geldi. Kurduk. Şu an her ne kadar RAM'in %50'ye yakın kısmı sistem boştayken dolu da olsa(800 MB - 1,1 GB arası yük), akıcılığı beni cezbetti. Hele RAM de 4 GB olunca bir şeyler beklenir hale gelecek demek ki.

Sözün özü eğer siz de ReviOS'a ön yargı ile yaklaştıysanız şimdiye kadar, kesinlikle bir sonraki format işleminizde denemenizi öneririm. Üstelik Atlas OS gibi nazlanmadan Türkçe bile oldu hayret ettim. Ana kasamıza da bir sonraki format işi düştüğünde yüklemeyi düşünüyorum.

Not: Ağır Atlas OS fanıyım. 7-8 aydır çeşitli bilgisayarlarda Atlas kullanmakta ve önermekteydim. Artık ReviOS'a çekildiğimi hissetmeye başlıyorum :)

Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Bugüne kadar hatrı sayılır ölçüde atlas OS, nexuslite OS, Ghost Spectre, performance Edition yerel sürümler, RekOS denemiş biri olarak ReviOS'a hep ön yargıyla yaklaşmışım. Beni bu düşünceye iten durumdan da hemen bahsedeyim.

2 GB RAM (1+1 ama 2+2 olacak yakında, kargo bekleniyor)
120 GB SSD.
1,80 GHz çift çekirdek Intel işlemci.
Ekran kartını tam hatırlamıyorum ama GeForce 105m diyesim geliyor yanılmıyorsam 1 GB VRAM'li dizüstü GPU yani emektar.

Bu özelliklere sahip dizüstü bilgisayarda birçok işletim sistemi denedik. Yukarıda yazdıklarım dışında lxle gibi birkaç tane hafif Linux dağıtımı da denedik ama kullanım olarak ana kullanıcı Windows'a alışık olup Windows istediği için hafif Linux dağıtımlarından memnun kalamadık. (benim için hava hoş, lxle kurup takılırım da ağırlıklı olarak başkasının bakacağı bilgisayar kendisi)

Derken AIDA64 ile maksimum desteklenen RAM miktarını 8 GB görünce hemen yükseltelim dedim. Sonuç olarak 2+2 toplam 4 GB RAM sipariş ettik. Bunun üstüne ben kendi emektar kasamdaki 120 GB SSD'yi de buna taktım. Bunun üstüne ne deneyelim diye düşünürken aklıma hep ön yargıyla yaklaştığım ReviOS geldi. Kurduk. Şu an her ne kadar RAM'in %50'ye yakın kısmı sistem boştayken dolu da olsa(800 MB - 1,1 GB arası yük), akıcılığı beni cezbetti. Hele RAM de 4 GB olunca bir şeyler beklenir hale gelecek demek ki.

Sözün özü eğer siz de ReviOS'a ön yargı ile yaklaştıysanız şimdiye kadar, kesinlikle bir sonraki format işleminizde denemenizi öneririm. Üstelik atlas OS gibi nazlanmadan Türkçe bile oldu hayret ettim. Ana kasamıza da bir sonraki format işi düştüğünde yüklemeyi düşünüyorum.

Not: Ağır atlas OS fanıyım. 7-8 aydır çeşitli bilgisayarlarda atlas kullanmakta ve önermekteydim. Artık ReviOS'a çekildiğimi hissetmeye başlıyorum :)

Hangi ReviOS versiyonunu indirdiniz.

Sağlıklı bir indirme linki varsa alırım en kısa sürede ben de deneyimlemek istiyorum şahsen.

Burada hem Win11 hem Win10 linkleri mevcut istediğinizi deneyebilirsiniz ben Win10 yazanı kurmuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı