Reza Zarraf bilmecesi

Emin Bozgeyik

Kilopat
Makaleler
12
Yer
The Earth
Herkese iyi forumlar arkadaşlar, bildiğimiz üzere son zamanlarda dünya gündemine oturmuş ama Türkiye'de bir türlü ''Trend Topic'' olamamış bir konu üzerine yazmak istiyorum. Ayrıca sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. Elinizden geldiğince siyasi bir tartışma yaratmadan bu konunun 'ulusumuzu'' nasıl tehdit ettiğinin bilinci içerisinde yorum yapınız.

Arkadaşlar, benim canımı sıkan bir iki husus var. Dava henüz bir sonuca varacak gibi gözükmediği için kısa tutmakta fayda var tabi. Burada şöyle bir çıkmaz var. Bu Reza denen altın p********** yapan şahıs, Çin'de, Hindistan'da ve Rusya gibi ülkelerde yüzlerce şirketler kurmuş. Bu şirketler arasında sürekli ticaret yapmış ve sürekli gıda benzeri mallar taşıyormuş gibi gösterip altın kaçakçılığı yapmış. Bunu da her ülkede verdiği rüşvetle üstünü kapatmıştır.

Altın ile elde ettiği milyarlarca Dolar para ile de İran'ın Çin'deki ve Hindistan'daki dış borçlarını kapatmaya çalışmıştır. Bütün bunları yaparken ABD'nin ambargosunu da delmiştir. Fakat yakalandığında günden beri,''sanık'' koltuğunda oturması gereken bu adam,''tanık'' koltuğunda oturmakta olup, resmen Amerikan savcıları ile bir antlaşma içerisinde gibi büyük şevk ile ifade vermektedir. Ve bu ifadelerin hedefinde şu anda günümüzde aktif olarak siyasi hayatına devam eden liderler de var.

Ve gelelim''sanık'' sandalyesine... Burada Hakan Atilla, yani kendisini Halk Bank ile tanıdığımız şahıs var. Fakat bu şahıs İran ile gerçekleşen altın işinin sorumlusu tutulabilecek belki de en son kişi olması gerekirken, sanki bu ambargo delme işinde aktif rol almış gibi yoğun bir topa tutuluyor. Reza ifadelerinde İran için ambargoyu deldiğini ve yine olsa yine yapacağını söyleyen niralar atar gibi gözükmüyor. Daha çok savcılar ile paralel gidiyor. Ve her verdiği her yeni isimde 17-25'e gönderme yapıyor.

Arkadaşlar bu mahkeme bir tiyatrodur! Bunun fişini bu ulusa çıkaracaklar ve Reza belki ceza bile almayacak! Bir çok ülkede rüşvet vermiş ve İran'ın çıkarlarına uğruna ambargoyu delmiş bir şahsı değil, rüşvet almayı reddetmiş ve teklifi geri çevirmiş Hakan Atilla üzerinden Türkiye'ye yükleniyorlar...(Reza bile kabul etti rüşveti nasıl reddettiğini...) Hakan Atilla 17-25'in tekrar edilmesi için bir anahtar görevi görüyor. Ama buna biz sırt çeviriyoruz. Türkiye'de hiçbir medya bilgi vermiyor! Sanki biz sırtımızı dönersek bu illet bizim kapımıza gelmez sanıyoruz ama bu böyle kaçarak olmaz. Ne iddia ediyorlarsa göğsümüz de karşılayacağız, yoksa bunun cezası bizlere çıkacak hem de İran'ın kirli çıkarlarının hatırına!

Son düzenleyen: Moderatör:
50 milyon Euro rüşveti ben mi aldım ki bunun faturasını ben ödeyeceğim? Bu masalları İmam Hatip okulunda okuyan beyi yıkanmış çocuklara anlatmanda fayda var. O ambargo hükümet desteği ile delinmiştir ve ambargoyu delen de faturasını ödeyecektir.

Delinen ambargo yüzünden ülkenin kasasına girecek olan milyonlarca dolar İran petrol parası İran'a geri gitmiş ve bazılarına rüşvet olarak dağıtılmıştır.

Hayır bir de 17-25 Aralık'tan neden rahatsız oluyorsunuz onu anlamadım ben. Çıkan bütün ses kayıtlarının doğruluğu aşikar. Alınan rüşvetler belli. Üstelik bunları belgeleyen de Mali Şube.

Kaldı ki bu adam cari açığı kapatırken yere göğe sığdıramayan hükümet değil miydi? Şimdi mi kötü oldu bu adam?

50 milyon Euro rüşveti ben mi aldım ki bunun faturasını ben ödeyeceğim? Bu masalları İmam Hatip okulunda okuyan beyi yıkanmış çocuklara anlatmanda fayda var. O ambargo hükümet desteği ile delinmiştir ve ambargoyu delen de faturasını ödeyecektir.

Delinen ambargo yüzünden ülkenin kasasına girecek olan milyonlarca dolar İran petrol parası İran'a geri gitmiş ve bazılarına rüşvet olarak dağıtılmıştır.

Hayır bir de 17-25 Aralık'tan neden rahatsız oluyorsunuz onu anlamadım ben. Çıkan bütün ses kayıtlarının doğruluğu aşikar. Alınan rüşvetler belli. Üstelik bunları belgeleyen de Mali Şube.

Kaldı ki bu adam cari açığı kapatırken yere göğe sığdıramayan hükümet değil miydi? Şimdi mi kötü oldu bu adam?
Yazımı doğru anladığınızı düşünmüyorum Recep bey. Ben AKP'li veya MHP'li değilim. Aslında parti tutmuyorum...

17-25 Aralık soruşturmaları ve ses kayıtları ilgili bana sadece şunu söylemek düşer... Bu kanıtların gerçekliğini araştırması gereken Türkiye Cumhuriyeti savcılarıdır. Eğer hukukçular buna yeltenmiyor ise bizim gibi insanların ne şansı var? Ben şu durumu arz ediyorum. Bu mahkeme bir şekilde sonlanacak ve ne ben ne de sizler sonuçtan memnun kalsak da, kalmasak da bedeli bizlere kesilecek. Bu yüzden duygusallığı bir yana bırakıp, birleşmemiz gerek.

Bahsettiğiniz rüşvet olaylarından da, daha fazlasından da bilgi sahibiyim. Ama azınlık içerisinde eriyip gidiyoruz. Bir de bunları gündemleştirmek ''FETÖ'' damgası yemekle eş değer oldu maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye birleşeyim ki? Keriz miyim? 50 milyon € rüşvet alınmış, ülkeye fatura çıkacak, birleşicem. Yok ya? Ben burada ABD yargısını destekliyorum çünkü Türkiye'de adalet kalmadı. ABD yargısı suçlulara çok güzel faturayı kesecektir. Keyfini çıkarmaya bakın ;)

Niye birleşeyim ki? Keriz miyim? 50 milyon € rüşvet alınmış, ülkeye fatura çıkacak, birleşicem. Yok ya? Ben burada ABD yargısını destekliyorum çünkü Türkiye'de adalet kalmadı. ABD yargısı suçlulara çok güzel faturayı kesecektir. Keyfini çıkarmaya bakın ;)
Bu senaryonun baş kötüsünü kim, anlayabilsek... Zira, Reza'nın ceza alma ihtimali üzerinde durmuyorum. (n)

Bu senaryonun baş kötüsünü kim, anlayabilsek... Zira, Reza'nın ceza alma ihtimali üzerinde durmuyorum. (n)

Hala anlayamadıysan yapacak bir şey yok bu saatten sonra... Ki kendisi bile söyledi davada. Ha tabi yerli sitelerde görememen doğal...

Hala anlayamadıysan yapacak bir şey yok bu saatten sonra... Ki kendisi bile söyledi davada. Ha tabi yerli sitelerde görememen doğal...
Yargılamada aceleci davranıyorsunuz. Bu yüzden, bu iş hukukçuların işi diyorum.
Çünkü Yargı bu şekilde işlemez. Bazen gerçekliği kesin olan bir kanıt bile, yargıç tarafından usule uygun bir şekilde elde edilmediği gerekçesiyle reddedilebilir. 17-25 Aralık soruşturmalarında bunu koz olarak kullandı Ak saray.

Yargılamada aceleci davranıyorsunuz. Bu yüzden, bu iş hukukçuların işi diyorum.
Çünkü Yargı bu şekilde işlemez. Bazen gerçekliği kesin olan bir kanıt bile, yargıç tarafından usule uygun bir şekilde elde edilmediği gerekçesiyle reddedilebilir. 17-25 Aralık soruşturmalarında bunu koz olarak kullandı Ak saray.

İşte ABD yargısı gayet güzel, adım adım ilerliyor.

Önce kahraman ilan et sonra ise pisliklerinizi ortaya çıkardığı için hain ilan edin. Yok öyle bir Dünya. Ne kadarda yolsuzlukları ortaya çıktıysa da bu cahil millet olduktan sonra bir şey değişmeyecek maalesef. Milleti resmen keriz yerine koyuyorlar. Man adası belgelerini de ortaya çıkardılar bu defa da utanmadan fotokopi belgeleriyle yolsuzlukları konuşacak değil diyorlar, milletin aklıyla alay ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı