RGB Fan Bağlantısı Nasıl Yapılır?

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
Merak ettiğim şu: 2. ekran görüntüsünde işaretli kısımdaki girişlere RGB 3 pin çıkışlı fan takabilir miyiz?
Resim 1:
1111111111111111111111.jpg

...
Resim 2:
2222222222222222222222.jpg

Gereksiz konu açmamak için başka bir konu devamına yazmıştım ama yine komik bir nedenle ceza aldım. :) Gerçekten tuhaf ve gereksiz cezalar uygulanıyor. RGB fan kullanımı.
Not: Ayrıca Fan bağlantısı nasıl yapılır diye bir şey de yazmadım. Ceza uygulayan moderatör arkadaş kimse düzeltsin bi zahmet! Buradaki mesele 2. resimdeki işaretli yerler!

Son düzenleme:
Rgb fanları "RGB HEADER" yazan yerlere takabilirsin. "CHA FAN" yazanlar normal kasa fanları için.
Bir de RGB nasıl 3pin olmuş? 4 pin olması gerekmez mi? (Red-Green-Blue-Power)

Rgb fanları "RGB HEADER" yazan yerlere takabilirsin. "CHA FAN" yazanlar normal kasa fanları için.
Bir de RGB nasıl 3pin olmuş? 4 pin olması gerekmez mi? (Red-Green-Blue-Power)
Bildirim gelmediği için yeni fark ettim mesajı. Belki ben yanlış açıklamış olabilirim. Elimde kasa üzerinde gelen ışıklı fanlar var. Onları ben RGB olarak algıladım sanırım. :) Bu fanların bağlantıları 3 pinli. Alttaki çıkışlar gibi.
Bu şekilde kasanın önünde olan gibi.
20190504_144636.jpg

Buradaki fanı takmadım çıkışı fotodaki gibi.
20190504_144525.jpg

Son düzenleme:
Herhangibi bir RGB bağlantısı gerektirmiyor fanınız. Fanınızda PWM olmadığı için 3 pin var. CHA_FAN bağlantısına yapın.

Tek kablo çıkışı ve 3pin ise Rgb değildir. Sadece mavi ledli fandır bence.
Sanırım öyle evet. Ben karıştırdım.
Herhangibi bir RGB bağlantısı gerektirmiyor fanınız. Fanınızda PWM olmadığı için 3 pin var. CHA_FAN bağlantısına yapın.
Tamam denerim teşekkürler. 2. resimde işaretli yerlerden birinde denerim.

Geri
Yukarı