RGB fan için bağlantı tavsiyesi

Osman COŞKUN

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar,
Sistemde anakart, ekran kartı, RAM ve sıvı soğutma parçaları birbirine RGB anlamında uyumlu, Aura Sync programı ile senkronizasyon işlemlerini gerçekleştirdim.
Kasanın da ön panelinde 3 adet RGB fan mevcut bunlarda kontrolcü'ye bağlı olarak ayrıca çalışmakta.
Buradaki sıkıntı şu ki;
Egzoz fanı güçlendirmek ve aynı zamanda RGB'ye dönüştürmek istediğim için RGB fan aldım, bunun 3 pin fan bağlantısını anakart üzerinden yaptım fakat 4 pin RGB kablosunu takabileceğim yer bulamıyorum bu duruma ne gibi çözüm getirebilirim?

Egzoz fanı: Corsair SP120 RGB LED
Anakart: Rog Strix B450-F Gaming
Kasa: Thermaltake v200 TG 600W 80+ RGB

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair’in RGB fanlarini sadece Corsair’in kendi kontrolcusune baglayabilirsiniz. Kontrolculer fanlarin 3 lü paketlerinden cikiyor. Siz tekli SP model fan almissiniz, bu durumda fanin RGB isiklandirmasini kontrol edemezsiniz.

Herkese merhaba arkadaşlar,
Sistemde anakart, ekran kartı, RAM ve sıvı soğutma parçaları birbirine RGB anlamında uyumlu, Aura Sync programı ile senkronizasyon işlemlerini gerçekleştirdim.
Kasanın da ön panelinde 3 adet RGB fan mevcut bunlarda kontrolcü'ye bağlı olarak ayrıca çalışmakta.
Buradaki sıkıntı şu ki;
Egzoz fanı güçlendirmek ve aynı zamanda RGB'ye dönüştürmek istediğim için RGB fan aldım, bunun 3 pin fan bağlantısını anakart üzerinden yaptım fakat 4 pin RGB kablosunu takabileceğim yer bulamıyorum bu duruma ne gibi çözüm getirebilirim?

Egzoz fanı: Corsair SP120 RGB LED
Anakart: Rog Strix B450-F Gaming
Kasa: Thermaltake v200 TG 600W 80+ RGB
Bende aura sync için kullanıp senkronize etmek istiyorum.4 veya 5 fanı bağlıyabileceğim kontrolcü linki atar mısınız?Rica ediyorum.

Görüşleriniz için teşekkür ederim. Peki kasanın ön panelinde gelen 3 fanla birlikte egzoz fanını da aura sync uyumlu alıp bunları çoklayıcıyla birleştirdiğimde 4 fanı da rgb hedars 2'ye takıp kontrolünü sağlayabilirim sanırım? Benzer işlemi sıvı soğutma için yaptım RGB headers 1'e taktım fakat hepsi birlikte anakarta fazla yüklenme yapabilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı