RGB Fusion 2.0 ısıklandırma nasıl kapatılır?

Kagan3496

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, gün içinde Snowman M-X6 Tower soğutma satın aldım. 1-2 saat kullanımda iyi fakat belli saatlerden sonra Rainbow ışıklandırması çok göz yormaya başladı. Nasıl kapatılabilir? Anakartımda RGB Fusion 2.0 var ama bir türlü CPU fanlarının ışığını söndüremedim aynı şekilde GPU holder satın aldım. Ucunde 4 pin girişi var, kasaya takacak yer bulamadım. O da canımı sıktı, en son olarak darkFlash bir RGB kontrolcüse sahibim. 4 adet RGB fanım var. Anakartım ile senkron yapmak istiyorum çünkü 4 fan ayri ayrı, anakart modelim Gigabyte auros B450 Elite v2. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, soğutucunun fanları kontrol edilemiyor o şekilde hep yanacak onlar, Gigabyte anakartlar da 3 pin standart A-RGB çıkışı yerine vdg çıkışı var aynı işi görüyor ama soket yapısı farklı.
Benim de fan kontrolcüm 3pin ARGB idi kendim modifiye ettim uçlarını, öyle bağladım piyasada 100TL'ye dönüştürücüleri var Ali Express'te daha ucuz.

Dostum, soğutucunun fanları kontrol edilemiyor o şekilde hep yanacak onlar, Gigabyte anakartlar da 3 pin standart A-RGB çıkışı yerine vdg çıkışı var aynı işi görüyor ama soket yapısı farklı.
Benim de fan kontrolcüm 3pin ARGB idi kendim modifiye ettim uçlarını, öyle bağladım piyasada 100TL'ye dönüştürücüleri var Ali Express'te daha ucuz.
Teşekkür ederim kusura bakmayın dönemedim mesaja elimde şuan 4 adet RGB fan 1 adet darkflash RGB kontrolcü ve gpu log var sanırım CPU fanı için 4 kalbo geçiyor 4 pinli normal CPU fan prensibinde 3 pin 5 volt olarak çalışıyordu sanırım 1 adet kalbo ledleri yakıyor ona bir müdahalede bulunacağım kalbolari birleştirip ucuna anahtar koyacağım aç kapat tarzı böylece soğutucunun göz yormasindan kurtulacağım gece film izlerken baya dikkatimi çekiyor ☺️👍

Teşekkür ederim kusura bakmayın dönemedim mesaja elimde şu an 4 adet RGB fan 1 adet darkFlash RGB kontrolcü ve GPU log var sanırım CPU fanı için 4 kalbo geçiyor 4 pinli normal CPU fan prensibinde 3 pin 5 Volt olarak çalışıyordu sanırım 1 adet kalbo LED'leri yakıyor ona bir müdahalede bulunacağım kalbolari birleştirip ucuna anahtar koyacağım aç kapat tarzı böylece soğutucunun göz yormasindan kurtulacağım gece film izlerken bayağı dikkatimi çekiyor ☺️👍

Hocam 4 kablo derken Molex bağlantısından mı bahsediyorsunuz?

Hocam 4 kablo derken Molex bağlantısından mı bahsediyorsunuz?
Hayır hayır CPU fan yazan yerden 4 adet pinden bahsediyorum normalde gerekli olan 2 pin diye hatırlıyorum zaten o CPU fan yazan yerden 2 pin çıkıntısı var tam oturması için artı ve eksi kutup diye tahmin ediyorum avometre ile ölçüm yapacağım pinlerde eğer kısa devreyi tutturursam kesin 1 adet anahtar koyacağım araya elimle gösterdiğim yerde ki giriş ☺️

Dosya Ekleri

• 16343788265078196482037929934788.jpg
    16343788265078196482037929934788.jpg
    135 KB · Görüntüleme: 32
Hayır hayır CPU fan yazan yerden 4 adet pinden bahsediyorum normalde gerekli olan 2 pin diye hatırlıyorum zaten o CPU fan yazan yerden 2 pin çıkıntısı var tam oturması için artı ve eksi kutup diye tahmin ediyorum avometre ile ölçüm yapacağım pinlerde eğer kısa devreyi tutturursam kesin 1 adet anahtar koyacağım araya elimle gösterdiğim yerde ki giriş ☺️

Hocam maalesef yapamazsınız, LED'ler fanın içine giren kablodan gelen elektriği alıyor, voltajı kesmeniz durumunda LED'ler de kapanacak, yapılamaz mı? Yapılır neden olmasın ama fanı söküp içindeki devreye müdahale etmeniz gerek, bu arada o dört pinin birisi 12v ikincisi gnd üçüncüsü RPM dördüncüsü ise ısı sensörü.

Hocam maalesef yapamazsınız, LED'ler fanın içine giren kablodan gelen elektriği alıyor, voltajı kesmeniz durumunda LED'ler de kapanacak, yapılamaz mı? Yapılır neden olmasın ama fanı söküp içindeki devreye müdahale etmeniz gerek, bu arada o dört pinin birisi 12v ikincisi gnd üçüncüsü RPM dördüncüsü ise ısı sensörü.
Hımmm o zaman bir tık sıkıntı sanırım dediğiniz gibi fanların devre kartına giden kabloyu bir tık daha uzatirsam araya 1 tane anahtar koyarsam yine işimi gorecektir teşekkür ederim öneriniz için bu bilgi doğrultusunda ilerleyecegim☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı