RGB Fusion Cooler Master H500 Fanlarını Algılamıyor

enesbosdurmaz

Decapat
Selamlar. H500'ümdeki ön fanlar bugüne kadar kasanın RGB kontrolcüsüne bağlıydı ve hiçbir problemi yoktu ancak fanların rengini daha çok özelleştirebilmek için direkt anakarta takmaya karar verdim ve bağladım ama şöyle bir sorun çıktı: RGB Fusion uygulaması fanları algılamıyor fakat ona rağmen fanların rengi bilmediğim bir sebepten dolayı donanımlarımdan biriyle aynı renge büründü bile. Ama işte algılamadığı için kontrol edemiyorum. Uygulamaya baktım güncellemesi falan da yok. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Anakartta nereye bağladınız ? CoolerMaster'in kendi uygulaması var diye biliyorum.
DragonCenter yüklü mü ?
Kullanma kılavuzunda gösterdiği LED_C1 ve LED_C2 slotlarına bağladım. Anakartın bu kasaya desteği de var gözüküyor ayrıca.
Ben internette arattığımda bir sonuca ulaşamadım Cooler Master'ın uygulaması hakkında. Dragon Center'dan rengini değiştirebiliyor muyum desteği olmayan donanımların? Öyle ise deneyeyim.

Hangi anakartı kullanıyorsanız onun kendi RGB programı ile kontrol edebilirsiniz. Programda fan diye ayrı algılamaz sistem. O sokete takılmış tüm RGB aygıtları tek bir cihaz olarak görür ve hepsinin rengini seçtiniz renge göre ayarlar.

safakgoksen#8922 dc yolla bakalım
Teşekkür ederim yardım etmeyi kabul ettiğiniz için ancak çözdüm.
Hangi anakartı kullanıyorsanız onun kendi RGB programı ile kontrol edebilirsiniz. Programda fan diye ayrı algılamaz sistem. O sokete takılmış tüm RGB aygıtları tek bir cihaz olarak görür ve hepsinin rengini seçtiniz renge göre ayarlar.
Teşekkürler mantığını şimdi anladım. Direkt programın anasayfasındaki toplu profilden değiştirince oluyormuş ben bunu denememiştim, aklıma da gelmemişti.
Teşekkürler herkese.

Geri
Yukarı