Cooler Master H500 RGB temizleme

Onimusha

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar bende Cooler Master H500 RGB kasa var. Merakim su: Bu onundeki izgaralari nasil temizliyoruz? Camsili bir bez ile silince sanki pislik icinde kalıyor. Sizler kasalarinizi nasil temizliyorsunuz? Bilmek, ogrenmek istiyorum. Izgaralar nasil temizlenir?

Arkadaslar bende Cooler Master H500 RGB kasa var. Merakim su: Bu onundeki izgaralari nasil temizliyoruz? Camsili bir bez ile silince sanki pislik icinde kalıyor. Sizler kasalarinizi nasil temizliyorsunuz? Bilmek, ogrenmek istiyorum. Izgaralar nasil temizlenir?
On taraf sokulmuyor mu? Ben genelde her kullanım sonunda silerim.

Galiba 5-6 aydır dokunmadım, üstüne bir 5-6 ay daha da dokunmam. Kasa benden daha yüksekte, o yüzden arada sırada uçuşan tozlar çok hafif bir toz yüzeyi oluşuyor PSU üzerinde falan.

Ön paneli söküp filtreyi temizlerim, fanları tıraş köpüğünü yayan fırça ile temizlerim ve ön paneli geri takarım.

Sizdeki ızgarayı veya filtreyi bilmiyorum. Ben ıslatmadan fırça ile tozları söküp hafif üflemiştim. Fanlara hava tutmanızı önermem bir yerde okumuştum balans ayarı falan bozuluyordu sanırım yanlış biliyor olabilirim. Üfleseniz yeterli olur, dikkatli üfleyin toz ciğerlerinize kaçmasın. :D

Elektrikli süpürge ile çektir gitsin. Ben öyle yapıyorum. Sıvı veya nemli bez kullanılınca plastik çürüyor. Sırf bu yüzden alt filtreye 85₺ bayılmıştım. Kasanın fiyatı ise 250₺ idi.

Onun haricinde silkeleme ile balkonda temizliğini yapabilirsin. Çok titiz isen yumuşak diş fırçasıyla da yapılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı