RGB girişine ARGB pin takmak mümkün mü?

MrFinBlack

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Önceden sipariş ettiğim Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB bugün elime ulaştı. Fan bağlantılarını yaptım fakat ARGB bağlantılarını yapamadım. Anakartım Gigabyte B450M S2H olduğundan sadece RGB PIN'i varmış, oda yanlış bilmiyorsam LED_CPU adında 4 pinli, ARGB'lerin 3 pinli girişi var. Bu 4 pine takabilir miyim? Ya da dönüştürücüyle mi takmam gerekiyor? Son olarak da eğer dönüştürücüyle takarsam fanların rengini kontrol edebilir miyim?

Kasa modelim: Aerocool Aero One Frost

Dönüştürücü takmak gerekiyor ya da uygun kontrolcü almak gerekiyor. RGB Fusion destekleyen dönüştürücüler de var.

Önceden sipariş ettiğim Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB bugün elime ulaştı. Fan bağlantılarını yaptım fakat ARGB bağlantılarını yapamadım. Anakartım Gigabyte B450M S2H olduğundan sadece RGB PIN'i varmış, oda yanlış bilmiyorsam LED_CPU adında 4 pinli, ARGB'lerin 3 pinli girişi var. Bu 4 pine takabilir miyim? Ya da dönüştürücüyle mi takmam gerekiyor? Son olarak da eğer dönüştürücüyle takarsam fanların rengini kontrol edebilir miyim?

Kasa modelim: Aerocool Aero One Frost
Merhaba. Teoride dönüştürücü kullanmak mümkün olsa da ARGB'den tam olarak faydalanmak için kontrolcü almanız gerekiyor.

Linkteki modelle yapmak mümkün. RGB Fusion desteği de gözüküyor. LED'lerin davranışları nasıl olur derseniz de tam olarak bilmiyorum.

Merhaba. Teoride dönüştürücü kullanmak mümkün olsa da ARGB'den tam olarak faydalanmak için kontrolcü almanız gerekiyor.
Kasa fanlarım FRGB o yüzden ARGB fanları kontrol etsem bile pek bir işe yaramayacak, gözle farkedilmeyecektir.

Linkteki modelle yapmak mümkün. RGB Fusion desteği de gözüküyor. LED'lerin davranışları nasıl olur derseniz de tam olarak bilmiyorum.
Yani bunu alırsam fanların renklerinide kontrol edebilecek miyim? Birde daha uygun fiyatlı bir model yok mu? Zaten işlemci fanına 1600₺ gibi bir fiyat verdim. Bir de buna bu kadar para verirsem beni epey zorlayacaktır.

Benim bildiğim yok hocam. Anakart üzerinden de kontrol özelliği gözüküyor.

Geri
Yukarı