Çözüldü RGB ile FRGB Farkı Nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
RGB ile FRGB farkı nedir?

Anakartım: B450M S2H.

Hangisi uyumlu olur?
RGB ile sinyalleri kontrol edip farklı renkler yakabilirsin. FRGB yani Fixed RGB sabit olarak yanan aydınlatma oluyor.

İkisi de ana kartına uyumlu. Çoğaltıcı ile RGB fanları ana kartının üzerindeki LED_CPU portundan yazılım ile kontrol edebilirsin. FRGB'de ekstra bir bağlantıya ihtiyacın olacağını düşünmüyorum. Sadece güç bağlantısı olacaktır.
RGB ile FRGB farkı nedir?

Anakartım: B450M S2H.

Hangisi uyumlu olur?
RGB ile sinyalleri kontrol edip farklı renkler yakabilirsin. FRGB yani Fixed RGB sabit olarak yanan aydınlatma oluyor.

İkisi de ana kartına uyumlu. Çoğaltıcı ile RGB fanları ana kartının üzerindeki LED_CPU portundan yazılım ile kontrol edebilirsin. FRGB'de ekstra bir bağlantıya ihtiyacın olacağını düşünmüyorum. Sadece güç bağlantısı olacaktır.

Çözüm
Konuya ek bir bilgi daha vereyim. ARGB her bir lede farklı renk atama imkanı verir RGB'de ise ledlerin hepsi aynı renk yanmak zorundadır. Bu giriş anakartların %90'nında bulunmuyor.
Peki her LED ARGB olabilir? Mesela bende Akasa Vegas şerit LED var. Kontrol kartını çalıştırınca komple bir renk yanıyor. Ben her LED'i farklı renk olarak ayarlayabilir miyim yoksa LED'in bunu desteklemesi mi gerekir?

Geri
Yukarı