RGB kasa fanlarından birinin bir kısmı farklı renkte yanıyor

mahsunaksit

Decapat
Daha fazla  
Merhaba sevgili Technopat ailesi;

8 aylık sistemimde 1 aya yakındır basit ama benim gibi biraz estetik takıntısı olan arkadaşlarımı da ilgilendirecek bir problemim var.
Gamepower mesh kasa kullanıyorum. Kasamın ön tarafında en üst kısımda yer alan RGB fanın bir bölümü fotoğraflarda da göründüğü gibi farklı renkte tepkiler veriyor. Örneğin hepsi sarı yanıyorken bir kısmı yeşil veya hepsi beyaz iken bu sefer de mavi yanıyor. RGB kontrolcüsünü kumandadan yönlendiriyorum ve kasanın diğer görünmeyen tarafında kontrolcüsü var. Genel olarak kasamdan memnunum gerek hava akışı gerek büyülüğü ferahlık sağlıyor ama bu durum beni rahatsız ediyor.
Daha önce başına gelen varsa düzeltmem için bana yardımcı olabilirse sevinirim.

Şimdiden teşekkürler iyi forumlar herkese 🙏

Dosya Ekleri

• InkedWhatsApp Image 2021-11-13 at 18.35.16.jpg
    InkedWhatsApp Image 2021-11-13 at 18.35.16.jpg
    157,8 KB · Görüntüleme: 73
  • InkedWhatsApp Image 2021-11-13 at 18.35.17.jpg
    InkedWhatsApp Image 2021-11-13 at 18.35.17.jpg
    132,6 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Oradaki ışık arızalanmış gibi görünüyor. Garantisi varsa garantiye yollamayı dene. Veya alternatif olarak arkadaki egzoz fanı galiba öndeki fan ile aynı. Onunla değiştirip bir süre daha idare edebilirsin. Egzoz fanı arkada olduğu için ışığı sorunlu fan arkada olursa daha az göze batar en azından.

Garanti işi çok uzun iş. İncehesaptan aldım sistemi zamanında, gamepowerda türk firması olmadığı için çok uğraştırır beni ama dediğiniz aklıma yattı büyük ihtimal öyle yapıcam çok teşekkür ederim.
Umarım çözümü vardır yer değiştirmek dışında.

Arkadaki fanda RGB olması kötü duruyor bence zaten. Sadece önde ışık olunca bir başka oluyor. İsterseniz öndeki ışığı sorunlu fanı arkadaki ile değiştirdikten sonra arkaya takacağınız sorunlu fanın ışığını kapatabilirsiniz. Bu da bir alternatif.

Geri
Yukarı