RGB kasa önerisi

Gökay Çiçek

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Tercüman
Anakartım MSI B450M Gaming Plus ARGB desteğim maalesef ki yok. Yakın zamanda MSI MAG Forge 100M alacaktım ama stokta kalmadığından alamadım. Şimdi de tercihen MSI marka bir kasa almak istiyorum. Aklımda MSI MAG Shield 110a var ama yine de bir danışmak istedim.

O kasa pek iyi değil önermem buna bakabilirsin:
Bildiğim kadarıyla bu kasanın fanları ARGB. Anakartımda ARGB desteği yok maalesef.

Bende de aynı kasanın 110r modeli var, baktım tek fark 110a da Auto RGB 110r da ARGB desteği var. Geri kalanı ise aynı. Fiyat olarak ortalama 200TL fark var. Ben kullanıyorum tasarım kullanış ve görünümü gayet güzel. Tek kötü yanı ön tarafta sadece alt tarafa takılan tek fan için hava boşluğu var. Ancak ön paneli çıkararak başka bir mesh ön panel takabilirsiniz.
Bu kasa modelini almayı düşünüyorsan aklına takılan soruları bana sorabilirsin. İyi günler.

Bildiğim kadarıyla bu kasanın fanları ARGB. Anakartımda ARGB desteği yok maalesef.

RGB hocam fanları bir de kontrolcüde mevcut kasada.
Bu arada satıcı güvenilirse bu kasa da güzel:

Bütçenizi ve tam sisteminizi öğrenebilir miyim? Aklımda kontrolcülü bir kasa var.
Bütçem 2500 diyebilirim.

Bende de aynı kasanın 110r modeli var, baktım tek fark 110a da Auto RGB 110r da ARGB desteği var. Geri kalanı ise aynı. Fiyat olarak ortalama 200TL fark var. Ben kullanıyorum tasarım kullanış ve görünümü gayet güzel. Tek kötü yanı ön tarafta sadece alt tarafa takılan tek fan için hava boşluğu var. Ancak ön paneli çıkararak başka bir mesh ön panel takabilirsiniz.
Bu kasa modelini almayı düşünüyorsan aklına takılan soruları bana sorabilirsin. İyi günler.
Teşekkürler hocam.

RGB hocam fanları bir de kontrolcüde mevcut kasada.
Bu arada satıcı güvenilirse bu kasa da güzel:
Hocam araştırdığımda fan girişleri 5W 3 pin yazıyor. Bende ise 12W 4 pin girişler var.

Hocam peki ARGB girişim yok anakartımda fakat MSI MAG FORGE 100R alırsam fan ışıklandırmasını anakarta değilde kendi üzerindeki kontrolcü üzerinden kontrol edebilir miyim? Anakartla senkronize etmeme ille de gerek yok.

Son düzenleme:
Bütçem 2500 diyebilirim.

Teşekkürler hocam.

Hocam araştırdığımda fan girişleri 5W 3 pin yazıyor. Bende ise 12W 4 pin girişler var.

Hocam peki ARGB girişim yok anakartımda fakat MSI MAG Forge 100R alırsam fan ışıklandırmasını anakarta değil de kendi üzerindeki kontrolcü üzerinden kontrol edebilir miyim? Anakartla senkronize etmeme ille de gerek yok.

sitesinden baktım, evet kontrolcü üzerinden fan ışıklandırması kontrol edilebiliyor. Anakarttan MSI Center gibi uygulamalar sayesinde de kontrol edilebilir, ancak resmi sitesinde de yazdığı gibi kontrolcü sayesinde ayarlanabiliyor. Kullanıcının tercihine göre kullanılabilir.

Geri
Yukarı