RGB Klavye Önerisi

Ben de GXT 890 kullanıyorum ama hissiyat konusunda K83 tokatlar daha önceden Cherry MX Red klavye denemiştim Outemu anahtarlara göre daha iyi gelmişti hissiyatı. 215 TL çok güzel fiyat kesinlikle alınır. Klavyenin birkaç sıkıntısı var kişiden kişiye değişecek şekilde onların biri ledlerin biraz sönük olması ki bu benim hoşuma gidiyor daha mat bir görünüm sunduğu için diğeri ise programda elle renk seçerken zorluk çekiyorsun çünkü kasarak gidiyor imleç. Klavyeyi sana şöyle söyleyeyim. Razer Blackwidow Elite'nin Outemu anahtarlı hali. Malzeme kalitesine bir şey diyemem ama Trust'un malzeme kalitesi rakip aynı fiyatta ki İnca, Rampage gibi markalara göre çok daha iyi.

Ben de GXT 890 kullanıyorum ama hissiyat konusunda K83 tokatlar daha önceden Cherry MX Red klavye denemiştim Outemu anahtarlara göre daha iyi gelmişti hissiyatı. 215 TL çok güzel fiyat kesinlikle alınır. Klavyenin birkaç sıkıntısı var kişiden kişiye değişecek şekilde onların biri ledlerin biraz sönük olması ki bu benim hoşuma gidiyor daha mat bir görünüm sunduğu için diğeri ise programda elle renk seçerken zorluk çekiyorsun çünkü kasarak gidiyor imleç. Klavyeyi sana şöyle söyleyeyim. Razer Blackwidow Elite'nin Outemu anahtarlı hali. Malzeme kalitesine bir şey diyemem ama Trust'un malzeme kalitesi rakip aynı fiyatta ki İnca, Rampage gibi markalara göre çok daha iyi.
Programda kasma yaşamıyorum ben acaba hocam senin sistemde mi bir sıkıntı var? Geçişlerde de ne klavyede takılma ne de PC'de takılma olmuyor. Ledler gündüz evet biraz sönük ama akşamları kısıyorum bile göz alıyor.
GXT 890'ın tuşları iyi mi, benim şuan klavyem Everest ve bazı tuşları basmıyor.
Tuş basmama gibi bir sorun yok. İstersen birkaç foto atabilirim.

Programda kasma yaşamıyorum ben acaba hocam senin sistemde mi bir sıkıntı var? Geçişlerde de ne klavyede takılma ne de PC'de takılma olmuyor. Ledler gündüz evet biraz sönük ama akşamları kısıyorum bile göz alıyor.
25123.PNG

Şu kısım kasıyor bende. Umut abi de söylemişti kastığını kullanmadığım için takılmıyorum. Benimki hep RGB Wave modunda.

Gigabyte K83 al. Trust falan hikaye. Sırf ışığa para vermek istiyorsan tutamayız ama.

Hissiyat, kalite, switch olarak ezer.

Gigabyte'a güvenmeyip Trust'a güvenmek de ayrı bir şeymiş.
Bende K83-GXT 890 ikileminde kalmıştım. Hatta hissiyat olarak pişman olacağımdan korkuyordum. Dış kutusu falan da öyle ahım şahım değildi. Kutuyu açarken çok tedirgin oldum. Klavyeyi PC'ye bağlayıp yazı yazmaya başlayınca kurduğum ilk cümle şu oldu; 240'a hem muhteşem RGB hemde muhteşem bir hissiyat. Dış malzeme kalitesi Gigabyte'den daha iyidir diye düşünüyorum çünkü K83 tamamen plastik diye biliyorum. Şuan K83'ün tek +'sı 890'a göre Switchleri. O da onca özelliğin ve RGB'nin hatrına göz ardı edilebilir sonuçta turnuva oyuncusu değiliz.
Eki Görüntüle 418112
Şu kısım kasıyor bende. Umut abi de söylemişti kastığını kullanmadığım için takılmıyorum. Benimki hep RGB Wave modunda.
Nasıl yazıldığını bilmiyorum ama bende hipnotize moduna bayılıyorum. Birde bastığın tuş yanıyor sadece o da çok iyi.

Yok, hayır ışıksız da olabilir ama Gigabyte markasından çok emin değilim.

Bence tam tersi Trust markasından emin olmaman gerekiyor. Uzun ömürlü bir klavye istiyorsan, benim önerdiğime bakmanı tavsiye ediyorum. Gigabyte gayet iyi ve güvenilir bir markadır.

K83 kullanan biri olarak, gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.

Bence tam tersi Trust markasından emin olmaman gerekiyor. Uzun ömürlü bir klavye istiyorsan, benim önerdiğime bakmanı tavsiye ediyorum. Gigabyte gayet iyi ve güvenilir bir markadır.

K83 kullanan biri olarak, gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.

Gigabyte ekipman konusunda yeni diye biliyorum. Donanım konusunda kendini kanıtlamış ama ekipmanları hakkında K83 hariç ahım şahım duymadım adını. K83'te Cherry MX kullanmasa bu kadar duyulacağını sanmam adını ki malzeme kalitesi eğer plastikse çok büyük eksi bence. Trust önceden kötü ürünler üretiyordu ama sonradan düzeltti. Zaten Hollanda menşeili bir firma.

Gigabyte ekipman konusunda yeni diye biliyorum. Donanım konusunda kendini kanıtlamış ama ekipmanları hakkında K83 hariç ahım şahım duymadım adını. K83'te Cherry MX kullanmasa bu kadar duyulacağını sanmam adını ki malzeme kalitesi eğer plastikse çok büyük eksi bence. Trust önceden kötü ürünler üretiyordu ama sonradan düzeltti. Zaten Hollanda menşeili bir firma.

Klavye'ye tam plastik denilemez açıkcası. Gövdesi çok kalın ve farklı bir madde kullanılmış, ne olduğunu çıkartabilmiş değilim. Biraz ağır olduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar bu firma kendini düzeltse de, ben orjinal bir switch kullanmayı tercih ederdim.

Klavye'ye tam plastik denilemez açıkcası. Gövdesi çok kalın ve farklı bir madde kullanılmış ne olduğunu çıkartabilmiş değilim. Biraz ağır olduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar bu firma kendini düzeltse de, ben orjinal bir switch kullanmayı tercih ederdim.
Cooler Master outemu switch kullanınca hiç kimse kaliteden bahsetmiyor ama CM ile aynı ülke menşei olan ve aynı outemu switch kullanan Trust söz konusu olunca orijinal kullanmayı tercih ederim deniyor. Bu olayı hep otomobillere benzetirim. Opel İnsignia en full modeli 320K, aynı özelliklerdeki 320D 500K. Aradaki 180K'lık farkı sadece markaya veriyorsun. Ben söyleyecek bir şey bulamıyorum ve susuyorum. Konu sahibi hangisi alırsa alsın tek temennim Allah pişman etmesin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı