RGB LED Controller önerisi

Popüler uygulamalardan biri, benzerini kendim için yapmıştım ama böyle bir şeyin hazır satılacağını sanmıyorum. Kendin yapabilmen için en azından C dilini, elektronik devre bağlantılarını ve mikrodenetleyici programlamayı bilmen gerekir. Ayrıca elindeki RGB şerit led ile bunu kesinlikle yapamazsın.

İhtiyacın olacak malzemeler :
-Arduino Uno
-MSGEQ7 ses entegresi
-LPD8806 veya WS2812B adreslenebilir şerit led

Metodoloji :
Ses bandlarını [63Hz, 160Hz, 400Hz, 1kHz, 2.5kHz, 6.25kHz, 16kHz (Basslar, tizler)] MSGEQ7 ile yakalayarak bu verileri Arduino'ya göndermeli, istediğin çıktıyı oluşturmak için onları analiz etmeli ve nihai görüntüyü oluşturmak için Arduino ile şerit LED'i sürmelisin. Ayrıca 5m uzunluğundaki bir şerit ledi 30FPS hızında sürebilirsin:). MSGEQ7 entegresinin piyasada orjinalini bulman çok zor, ne yap et yurt dışından(Avrupa-Amerika) getirt.
Bu arada gözün korkmasın, hevesini kırmayacak hatırı sayılır miktarda örnek proje var nasıl yapıldığını detaylı olarak görebilirsin.

Başarılar.

Son düzenleme:
@Kheaven
Bununla şerit ledin 50. ledinden 55. ledine yeşil, 56. ledinden 89. ledine kadar olan kısmı kırmızı olsun gibi özelleştirmeler yapamazsınız.
Arkadaşın istediği şey daha farklı.

@Kheaven
Bununla şerit ledin 50. ledinden 55. ledine yeşil, 56. ledinden 89. ledine kadar olan kısmı kırmızı olsun gibi özelleştirmeler yapamazsınız.
Arkadaşın istediği şey daha farklı.

Aynen onu yapmak biraz zor iş ve bütçe gerektiriyor. Benim paylaştığım sadece sese göre renk değiştirerek yanıp sönen bir hava katıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı