RGB mousepadi adaptör ile prize bağlarsak ne olur?

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar soru bu. Sizce ne olur? Türk mantığı ile daha çok elektrik daha çok ışık mı olur? Yoksa kötü şeyler mi? 😀 Çünkü bugün aldığım mousepad in ışık şiddetinden hiç memnun değilim.

Güç aldığı sürece sıkıntı olacağını düşnmüyorum. Anakart üzerinde USB 3 portlarına takmayı denediniz mi?
Eğer kalitesiz bir modelse çok da şe yapmaya gerek yok. Ne diyorlar onları önerirken, fiyatına göre güzel.
Gamepower GP700RGB. Bir önceki gaming gecesinde aldım.
Peki denesem bir şey olur mu sonuç olarak denemesi çok zor bir şey değil.

5v adaptöre bağlarsan fark etmez fakat 5V'un üstünde bir adaptör takarsan LED'ler patlayacaktır.

Işığının parlaklığı voltaja göre değil Ampere göre belirlenir. Eğer LED'lerin toplamı 3 amper çekiyorsa ve USB'den 2 amper alabiliyorsan, 3 amper bir adaptör bağlarsan daha iyi yanar fakat LED'ler 1 amper ve USB 2 amper olduğunda istersen 500 amper olan bir adaptör tak yine de bir işe yaramaz. Önemli olan LED'lerin ne kadar amper çektiğidir.

5v adaptöre bağlarsan fark etmez fakat 5V'un üstünde bir adaptör takarsan LED'ler patlayacaktır.

Işığının parlaklığı voltaja göre değil Ampere göre belirlenir. Eğer LED'lerin toplamı 3 amper çekiyorsa ve USB'den 2 amper alabiliyorsan, 3 amper bir adaptör bağlarsan daha iyi yanar fakat LED'ler 1 amper ve USB 2 amper olduğunda istersen 500 amper olan bir adaptör tak yine de bir işe yaramaz. Önemli olan LED'lerin ne kadar amper çektiğidir.
O zaman şimdi ki soru benim led ne kadar amper? Kutusuna bakayım bir. Ama ben 5V sabit tuttuktan sonra 500 amper lik adapter de takabilirim değil mi?(takıcağımdan değil direk öyle deneyim diyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı