RGB özellikli kasa fanı ve RAM'leri RGB desteği olmayan anakartla kullanmak

Makaleler
20
Merhabalar. Yakın zamanda sistem toplayacağım ve sistemimde ''Asus Prime B450M-K'' anakart kullanmayı düşünüyorum. Bu anakartı monte edeceğim kasa ''Cooler Master MasterBox MB311L ARGB 600W'' isimli kasa. Sistemde kullanacağım RAM'ler ise ''Adata XPG Spectrix D60G'' model RAM'ler. Kasada 3 adet adreslenebilir RGB var. RAM'ler de RGB ışıklandırmalı ve renk ayarı yapılabiliyor. Ancak bunları, RGB desteği olmayan ''Asus Prime B450M-K'' anakarta bağlarsam RGB ayarı yapamayacak mıyım? Her şeyden önemlisi RGB'ler çalışacak mı?

Anakart: Asus Prime B450M-K AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Gaming(Oyuncu) Anakart - incehesap.com

RAM: Adata XPG Spectrix D60G AX4U300038G16A-DT60 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz Gaming (Oyuncu) Ram - incehesap.com

Kasa: Cooler Master MasterBox MB311L ARGB 600W Mesh Temperli Cam mATX Mini Tower Kasa - incehesap.com

Dostum RAM, ekran kartı, M.2 veya normal RGB SSD gibi şeyler için anakartında RGB/ARGB desteği olması gerekmiyor. (SSD'de istisnalar olabilir, genellikle ön USB 2.0'dan bağlanıyorlar ama RGB ile bağlanan da gördüm.).
RAM için sorun yok, direkt yazılımını indirip kontrol edebilirsin.
Kasaya gelecek olursak kasanın kendi kontrolcüsü mevcut zaten, kontrolcüdeki tuşla veya o kasadaki kontrolcüye reset tuşunu bağlayarak efektler arasında geçiş yapabilirsin, sorun yok.

Dostum RAM, ekran kartı, M.2 veya normal RGB SSD gibi şeyler için anakartında RGB/ARGB desteği olması gerekmiyor. (SSD'de istisnalar olabilir, genellikle ön USB 2.0'dan bağlanıyorlar ama RGB ile bağlanan da gördüm.).
RAM için sorun yok, direkt yazılımını indirip kontrol edebilirsin.
Kasaya gelecek olursak kasanın kendi kontrolcüsü mevcut zaten, kontrolcüdeki tuşla veya o kasadaki kontrolcüye reset tuşunu bağlayarak efektler arasında geçiş yapabilirsin, sorun yok.
Peki anakarttaki RGB desteği tam olarak ne oluyor o zaman?

Geri
Yukarı