RGB portu olmayan anakartta RGB nasıl çalıştırılır?

Ahmet cali

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben bugün Aerocool Cylon 4F soğutucu aldım ama biraz geç fark ettim ki anakartımda RGB girişi bulunmamakta. Ben kontrolcü istemiyorum, sadece LED'ler yansın. Çok takılan biri değilim. Kasamdada RGB'li fan bulunmamakta. Benim kasamın modeli Aerocool Cylon ATX (mini değil). Önde şerit RGB var, bunun için ne yapabilirim? Yardımcı olur musunuz?

Hocam anakartta CPU soğutucu için hemen dibinde üç pin veya dört pin giriş olur direk oraya bağlamayı denedin mi? Ucuz modellerde bile hava soğutmada bu şekilde fan bağlanır. BIOS üzerinden hız ayarı, eğer varsa da yazılım ile renk ayarı yaparsın.

Hocam anakartta CPU soğutucu için hemen dibinde üç pin veya dört pin giriş olur direk oraya bağlamayı denedin mi? Ucuz modellerde bile hava soğutmada bu şekilde fan bağlanır. BIOS üzerinden hız ayarı, eğer varsa da yazılım ile renk ayarı yaparsın.

Hocam anakartın girişlerini size atayım ben çok anlamıyorum maalesef.

Bir de hocam ben direk CPU fan soketine koyduğum zaman LED'ler çalışır mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20221027_003609.jpg
    IMG_20221027_003609.jpg
    128,8 KB · Görüntüleme: 39
Selam arkadaşlar, ben bugün Aerocool Cylon 4F soğutucu aldım ama biraz geç fark ettim ki anakartımda RGB girişi bulunmamakta. Ben kontrolcü istemiyorum, sadece LED'ler yansın. Çok takılan biri değilim. Kasamdada RGB'li fan bulunmamakta. Benim kasamın modeli Aerocool Cylon ATX (mini değil). Önde şerit RGB var, bunun için ne yapabilirim? Yardımcı olur musunuz?

Ürünün resmini atar mısınız?

Hocam SYS_FAN1 yazılı 4 pin olan işlemci için fan yeri oraya tak.

Hocam anakartın girişlerini size atayım ben çok anlamıyorum maalesef.

Bir de hocam ben direk CPU fan soketine koyduğum zaman LED'ler çalışır mı?

Çalışır hocam ışıkları yanar sen SYS_FAN1 yazılı 4 pinli yere tak fanı.

Ürünün resmini atar mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam SYS_FAN1 yazılı 4 pin olan işlemci için fan yeri oraya tak.

Çalışır hocam ışıkları yanar sen SYS_FAN1 yazılı 4 pinli yere tak fanı.

Hocam şimdi ben fanı zaten CPU fan yerine takacağım ama önemli olan izlediğim kadar bir kablo ARGB için ayrı geliyor onu nereye takacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şimdi ben fanı zaten CPU fan yerine takacağım ama önemli olan izlediğim kadar bir kablo ARGB için ayrı geliyor onu nereye takacağım.
Argb dönüştürücü çıkmamış ise ondan almanız gerekiyor. Ayrıca anakartınızın modeli nedir?

Geri
Yukarı