RGB ve RGB olmayan RAM uyumlu çalışır mı?

Aliihsans

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Trafo Merkezi İşletme Teknisyeni
Anakart
Asus prime b650 plus
İşlemci
Ryzen 5 7500F
Merhaba. Hazır sistem aldım CS 2 oynarken sürekli olarak oyundan atıyor. Mecburen oturumu kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyorum. Windows RAM testi yaptım ve RAM'de sorun olduğunu üreticimle iletişime geçmemi söyledi. Şimdi asıl soru şu bendeki RAM'ler:

Normalde fiyatı 4-5 bin bandında falandı bir site stoktan ürünleri toplayıp fırsatçılık için 10 bine yakın fiyat yazmış. :) Ticaret ahlakı yazık.

Bense aynı RAM'in RGB'siz olanı:

Bu RAM'i alıp sistemime takmak istiyorum. Sonrasında diğer RAM'leri onarıma göndermek istiyorum. O sürede RGB'siz olanı kullanacağım. Diğer RAM'ler onarımdan geldikten sonra hepsini bir kullanabilir miyim?

Anakartım ASUS Prime B650 Plus bu arada.

Bu arada ilk başlarda böyle bir sorunum yoktu son zamanlarda olmaya başladı . Windowsu filan yeniden kurdum . Oyunu yeniden yükleyip kullanmaya başladım . Sonrasında yine aynı sorunla karşılaştım ve bu sefer bu ram mhz sinde otomatik olarak 6000 e çektim orda gene aynı sorunla karşılaştım ama 5600 e çektiğimd eyaklaşık bir saat kadar oyun oynadım sorun tekrar etmedi .

Memtest yapabilir misiniz? RAM üzerinde bir sorun var ise böyle fark edilir. Bunun dışında bu bir fabika çıkışı hata olduğundan değişim yapmakla mükellef olmaları gerekir. Benchmark sonucu ile satın aldığınız yere başvurun derim.

CL ve MHz değerleri aynı gözüküyor kullanılabilir fakat aldığınız yere dikkat edin en çok sahte RAM'in olduğu marka modelidir Fury serisi.

Memtest yapabilir misiniz? RAM üzerinde bir sorun var ise böyle fark edilir. Bunun dışında bu bir fabika çıkışı hata olduğundan değişim yapmakla mükellef olmaları gerekir. Benchmark sonucu ile satın aldığınız yere başvurun derim.

İş dönüşü yapacağım. Orada detaylıca ne olduğu yazıyor mu acaba?

CL ve MHz değerleri aynı gözüküyor kullanılabilir fakat aldığınız yere dikkat edin en çok sahte RAM'in olduğu marka modelidir Fury serisi.

Kodları da aynı ama bilgi sahibi olmadığım için danışmak istedim.
Bir de teknobiyotiktem hazır kasa almıştım yükseltme ile 6000 MHz 2x16 olarak almıştım

İş dönüşü yapacağım. Orada detaylıca ne olduğu yazıyor mu acaba?

Kodları da aynı ama bilgi sahibi olmadığım için danışmak istedim.
Bir de teknobiyotiktem hazır kasa almıştım yükseltme ile 6000 MHz 2x16 olarak almıştım.

Evet Memtest bütün RAM'i tarar ve olası her hattayı söyler ancak test bayağı uzun sürer tavsiyem gece bırakmanız gündüz almanız olacaktır.

Geri
Yukarı